Kolejni kierowcy stracili uprawnienia za nadmierną prędkość

czwartek, 25.11.2021 12:21 576 0

114 km/h, 101 km/h to prędkości z jakimi w terenie zabudowanym poruszało się dwóch kierujących zatrzymanych tylko w poniedziałek 22 listopada przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Kierowcy stracili uprawnienia na najbliższe trzy miesiące. Świdniccy Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

22 listopada przed godziną 22.00 na terenie miasta Świdnica policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego samochodem marki VW. 23-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 114 km/h, czyli aż o 64 km/h przekroczył dozwolony limit.

Tego samego dnia- 10 minut później,  również na terenie Świdnicy mundurowi z drogówki zatrzymali innego kierowcę, który także w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 20-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h,  pędził Skodą z prędkością 101 km/h, czyli o 51 km/h przekroczył dozwolony limit.

Za popełnione wykroczenia mężczyźni  „pożegnali się z prawkiem" na najbliższe 3 miesiące. 23-latek na miejscu został ukarany mandatem i punktami karnymi.  20-latek odmówił przyjęcia mandatu, wobec mężczyzny skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci przypominają, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek