[FOTO] Optymistyczny Sejm Dziecięcy obradował w Bajkowym Przedszkolu w Żarowie

czwartek, 25.11.2021 12:03 475 0

Mam prawo do miłości, edukacji, optymizmu, śmiechu i płaczu. Takie postulaty zgłaszały przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie podczas Optymistycznego Sejmu Dziecięcego.

Dzieci zamieniły się w posłów i wyłoniły spośród siebie marszałka, który przewodniczył obradom. Spośród wszystkich przedszkolaków wybrano także ministrów oraz posłów, odśpiewano hymn państwowy i obradowano podczas obrad Sejmu. Każdy chętny, podchodząc do mównicy, mógł zabrać głos oraz przedstawić swoją propozycję. Wszystkie propozycje zostały spisane i powstał projekt ustawy o prawach dziecka.

- Wspólne ustalanie prawa ma budować w dzieciach poczucie własnej wartości, odpowiedzialność oraz świadomość, że one też mogą podejmować ważne decyzje. Bajkowe Przedszkole w Żarowie realizowało edukacyjno-patriotyczny projekt „Jestem małym patriotą”, w ramach którego dzieci poznały symbole narodowe, wspólnie śpiewały hymn jako udział w ogólnopolskim projekcie „Niepodległa do Hymnu!”, wybrały się także do Żarowskiej Izby Historycznej, uczyły się tańca ludowego, a w przedszkolu odbyły się również obrady Optymistycznego Sejmu Dziecięcego – mówiła Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Źródło: um.zarow.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek