[FOTO] Edukacyjno-przyrodniczy plac zabaw dla dzieci otwarty

czwartek, 21.10.2021 12:46 744 1

W czwartek, 21 października został otwarty pierwszy w Świdnicy edukacyjno-przyrodniczy plac zabaw dla dzieci, przy ulicy Polna Droga. Powstał dzięki zaangażowaniu i projektowi fundacji "Z Innej Bajki", która pozyskała dofinansowanie z konkursu grantowego programu Fundusz Toyoty "Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat". Postawiono na zabawę, edukację, ekologię oraz poznawanie przyrody.

Na placu zabaw wykonano ścieżkę sensoryczną do chodzenia boso, zamontowano nowoczesne przyrządy edukacyjne: kółko i krzyżyk o charakterze przyrodniczym, czy obrotowe sześciany do nauki recyklingu. Jest też gra TWISTER do nauki utrzymania równowagi oraz "grające drzewo" do rozpoznawania podstawowych gatunków drzew po odgłosie wydawanym przez drewniane cymbały.Ze zużytych opon wykonano kolorową ścieżkę równowagi. Zamontowano elementy małej architektury - drewniany stół z siedziskami,  kosze na segregację śmieci oraz stojaki na rowery, by wspierać mobilność mieszkańców.

W imieniu fundacji "Z Innej Bajki" zapraszamy najmłodszych mieszkańców miasta i nie tylko do odwiedzenia pierwszego w Świdnicy edukacyjno-przyrodniczego placu zabaw.

foto Mariusz Ordyniec

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nowy wątek
Autor czwartek, 21.10.2021 16:50
Idźcie proszę zobaczyć to badziewie za 20000