[FOTO] W Strzegomiu powstanie 79 mieszkań

wtorek, 19.10.2021 13:55 777 0

Trwa budowa zespołu budynków mieszkalnych jednorodzinnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Strzegomiu przy ul. Konopnickiej.

Prace budowlane są już widoczne ponad poziomem terenu. Wykonane zostały fundamenty i murowane są ściany nośne parteru. Została ułożona instalacja sanitarna podposadzkowa dla mieszkań oraz część zewnętrznej kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

- Z uwagi na pilną potrzebę gminy związaną z koniecznością zapewnienia mieszkania dla osoby niepełnosprawnej o bardzo szczególnych wymaganiach socjalnych i zdrowotnych, podjęto decyzję o przeprojektowaniu jednego z budynków. Zaistniałe zmiany spowodowały konieczność uzyskania decyzji zmieniającej pozwolenie na budowę – informuje Urszula Gorzel, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

W ramach projektu powstanie 79 mieszkań wchodzących w zasób lokali mieszkalnych gminy. W jednym z szeregów domów powstaną też lokale usług socjalnych: ogólnodostępna umywalnia, pralnia i świetlica. W ramach zadania zostanie wykonane zagospodarowanie terenu z miejscami parkingowymi na terenie osiedla. W sąsiedztwie budynków powstanie niewielki plac zabaw.

Inwestycja jest dofinansowana z rządowego programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa ze środków Funduszu Dopłat, którego obsługę prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego. Planowana wartość dofinansowania: 10 061 553,39 zł. Planowana wartość całej inwestycji według umowy o dofinansowanie: 12 576 941,74 zł.

Umowę podpisano w czerwcu 2021 r. Nowo wybudowane budynki mają zostać oddane do użytkowania pod koniec 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek