[FOTO] 7. Turniej Mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego

wtorek, 14.9.2021 14:00 336 0

7. TENISOWY TURNIEJ MIKSTÓW PAMIĘCI WIESIA KUŁAKOWSKIEGO – 12.09.2021

Choć prognozy zapowiadały opady deszczu to na szczęście po raz kolejny udało się przeprowadzić siódmą już edycję turnieju tenisowego mikstów upamiętniającej postać Wiesia Kułakowskiego, znanego i lubianego propagatora tej dyscypliny sportu.

W niedzielę 12 września o godz. 10.00 na świdnickie korty weszły rozlosowane wcześniej pary mieszane by wyłonić zwycięzcę w tegorocznym turnieju. O godz. 12.00 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju, w którym tradycyjnie uczestniczyła pani Halina Kułakowska, żona Wiesia wraz z synem, synową i wnukami. Kilka słów wspomnień wygłosił pan Zygmunt Worsa, wicestarosta powiatu świdnickiego. Nie zabrakło też władz miasta w osobie pana Jerzego Żądło, wiceprezydenta Świdnicy oraz pana Wiesława Żurka, świdnickiego radnego.

Organizatora reprezentował pan Jan Czałkiewicz, p.o. dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekkreacji oraz Łukasz Zięta, przedstawiciel operatora kortów czyli  BreakPoint Tenis&Bar Świdnica. Spotkania rozgrywano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów a większość z nich kończyła się dopiero w tie-breaku.

O bardzo wyrównanym poziomie rywalizacji świadczy fakt, że po rozegraniu wszystkich meczów dwie drużyny miały taką samą liczbę zdobytych punktów i o zwycięstwie zadecydowało ich bezpośrednie wcześniejsze spotkanie, które skończyło się w tie-breaku. Ostatecznie mistrzami mikstów do przyszłorocznego turnieju została para Elżbieta Orzechowska i Andrzej Pawłowski. Na drugim miejscu podium stanęli Joanna Baziak i Ireneusz Wiercigroch.

Organizatorami turnieju byli Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i BrakPoint Tenis&Bar przy finansowym wsparciu Powiatu Świdnickiego i Urzędu Miasta Świdnica. Dzięki tym instytucjom cztery najlepsze miksty otrzymały talony na sprzęt sportowy. Były też pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz drobny sprzęt sportowy dla wszystkich uczestników imprezy. Fundującymi dodatkowe nagrody byli też sponsorzy: Firma Jako i Fundacja Łączy nas Football.

Na zakończenie po rozdaniu nagród uczestnicy turnieju zasiedli przy wspólnym grillu. Nad całością rywalizacji i przebiegu turnieju czuwali: Waldemar Kurek i Łukasz Zięta

Końcowa klasyfikacja:

1. Elżbieta Orzechowska

2. Joanna Baziak, Ireneusz Wiercigroch

3. Małgorzata Misiek, Jacek Orzechowski

4. Katarzyna Kałat, Piotr Baziak

5. Edyta Pawłowska, Mariusz Paździora

6. Justyna Orzechowska, Piotr Orzechowski

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek