Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

poniedziałek, 2.8.2021 13:36 643 0

Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci, ale to także czas na przygotowanie budynków oświatowych na kolejny rok szkolny. W świdnickich przedszkolach i szkołach przeprowadzane są remonty, których łączy koszt to ponad 3 miliony 900 tysięcy złotych. 

Modernizacja pomieszczeń piwnicznych z osuszeniem budynku za kwotę ponad 3 milionów złotych – to prace, które realizowane są w Szkole Podstawowej nr 8. Budowa placu zabaw oraz drobne remonty to zadania, które wykonywane będą w Szkole Podstawowej nr 2, a ich koszt to 202 760 tysięcy złotych.  160 tysięcy złotych kosztować będzie remont instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 105. Modernizację schodów wejściowych do budynku zaplanowano w Szkole Podstawowej nr 4. Zadanie wyceniono na 75 tysięcy złotych. W Szkole Podstawowej nr 1 wymienione zostaną drzwi wejściowe zewnętrzne oraz wykonane będą prace izolacyjne i doszczelnienie dachu. Koszt tych zadań to 38 500 tysięcy złotych. Prace malarskie, konserwacyjne, remont nawierzchni na boiskach za kwotę ponad 27 tysięcy złotych wykonane zostaną w Szkole Podstawowej nr 6. Z kolei remont instalacji elektrycznej, to inwestycja za 8 tysięcy złotych, zaplanowana w Szkole Podstawowej nr 315. 

Miejskie przedszkola również czekają prace modernizacyjne. W przedszkolu nr 1 przeprowadzony zostanie remont szatni dziecięcych na parterze. Prace te wyceniono na 33 tysiące złotych. W  przedszkolu nr 3 za kwotę 10 tysięcy złotych zaplanowano remont oświetlenia awaryjnego. Natomiast w przedszkolu nr 4 wymienione zostanie oświetlenie stałe i ewakuacyjne w ciągach komunikacyjnych. To inwestycja oszacowana na 17 tysięcy złotych. W przedszkolu nr 15 zmodernizowany zostanie plac zabaw. Na to zadanie zarezerwowano 200 tysięcy złotych. 

W Młodzieżowym Domu Kultury za 2 500 złotych przeprowadzone zostaną prace malarskie i konserwacyjne. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek