Mieszkańcy skarżą się na smród ze składowiska odpadów

poniedziałek, 21.6.2021 09:20 2864 3

Kolejni mieszkańcy, z kolejnej gminy powiatu świdnickiego, borykają się z problemem fetoru. Tym razem okien w domach nie mogą otworzyć jaworzynianie.

Smród w Jaworzynie Śląskiej jest okropny. Mieszkańcy donoszą, iż kilka nocy pod rząd na wysypisko śmieci (ponoć aktualnie nieczynne) pomiędzy Starym a Nowym Jaworowem przyjeżdżają beczki z jakimiś cyt. fekaliami, zwłaszcza nocą. W domkach położonych po tej części Jaworzyny Śląskiej nie można otwierać okien - informuje redakcję czytelnik.

Interwencję w tej sprawie podjął Urząd Miasta w Jaworzynie Śląskiej.

W związku z uciążliwością zapachową obejmującą teren gminy Jaworzyna Śląska, której źródłem jest prawdopodobnie rekultywowane składowisko odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w Starym Jaworowie, Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej zwrócił się z prośbą o pilną interwencję do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Dodatkowo pracownicy urzędu wzięli udział w wizji lokalnej oraz spotkali się z właścicielem terenu. Firma zobowiązała się do zamontowania urządzenia do dezodoryzacji powietrza. O wszystkich dalszych ustaleniach będziemy informować na bieżąco - informuje magistrat.

Do tematu będziemy wracać.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Nowy wątek
Pastuszek piątek, 25.06.2021 06:41
Śmierdzi wam? Tak? To zapraszam do Strzegomia. Tu to dopiero...
Dr. Malina środa, 23.06.2021 22:17
"Firma zobowiązała się do zamontowania urządzeń do dezodaryzacji powietrza" ...
Link poniedziałek, 21.06.2021 21:03
Polecam sprawdzić co robi z odpadami firma bio wat, przerabia...