[FOTO] Park osiedlowy już działa

poniedziałek, 31.5.2021 13:59 1057 0

31 maja (poniedziałek) w przeddzień Dnia Dziecka dokonano odbioru technicznego oraz otwarcia Parku Osiedlowego zlokalizowanego przy ul. Dąbrówki/Pileckiego. Park Osiedlowy to jedno z dwunastu zadań zrealizowanych w ramach inwestycji unijnej pn. Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie odnowienie terenów zieleni dla poprawy jakości życia mieszańców.

O godz. 11:00 burmistrz Paweł Ozga dokonał otwarcia Parku Osiedlowego wraz z dziećmi z Przedszkola nr 2, przedstawicielami konsorcjum i nadzoru budowlanego przecinając symboliczną wstążkę.

Przedszkolaki korzystając z uroków słonecznej pogody beztrosko skakały na trampolinie, bocianim gnieździe, wspinały się po drabinkach, a tuż obok świebodzickie seniorki korzystały z uroków siłowni. Dzieciom towarzyszyła dyrektor Przedszkola nr 2 Alicja Mokrzyńska oraz wychowawcy. Burmistrz Miasta wraz z Zastępcą i Sekretarz Miasta rozdawali przedszkolakom kolorowe balony i słodkości, życząc pięknego Dnia Dziecka.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 800 tys. zł, a dofinansowanie środkami unijnymi wyniosło ponad 180 tys. zł. Na powierzchni prawie 400 m 2 urządzono nowy teren zieleni o charakterze parkowym, nie zapominając jednocześnie o aranżacji placów rekreacyjnych dla użytkowników w rożnych grupach wiekowych i tak dla starszych jest siłownia zewnętrzna, a dla najmłodszych plac zbaw.

Na terenie nowego Parku wprowadzono wiele gatunków drzew, krzewów i traw oraz form roślinnych sprzyjających retencji wodnej w trzech ogrodach deszczowych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek