Pasowanie na ucznia w PSP nr 3

wtorek, 18.5.2021 11:04 350 0

Uczniowie klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu 14 maja br. zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. W tym roku, ze względu na obecną sytuację epidemiczną, uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym.

Przez te kilka miesięcy pierwszoklasiści wytrwale pracowali, nauczyli się czytać, liczyć, starannie pisać oraz posługiwać komputerem.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Agnieszka Łukaszonek, która powitała uczniów i życzyła im sukcesów w nauce. Następnie starsi koledzy skierowali swoje słowa do pierwszaków. Obiecali im wsparcie oraz pomoc w trudnych szkolnych sytuacjach.

W dalszej części pierwszoklasiści ślubowali kochać ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i słodkie upominki. Następnie recytowali krótkie wiersze związane z ich nauką w szkole oraz śpiewali piosenki.

Rodzicom gratulujemy wspaniałych dzieci. Pierwszoklasistom życzymy, by każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek