komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 16 czerwca 2021

Aliny, Benona

Domowa nauka u przyszłych pierwszaków

czwartek, 14.5.2020 09:13 , komentarze: 0 , odsłony: 515
kategorie artykułu:

Od kilku tygodni z powodu pandemii wszyscy uczniowie uczą się w domach zdalnie. Nasi najmłodsi uczniowie spędzają ten czas podczas nauki, zabawy, pracy i odpoczynku.

Codziennie na stronie internetowej szkoły w zakładce wychowanie przedszkolne otrzymują zadania na aktualny dzień.  Mają też do wyboru dużo różnorodnych zadań dla chętnych dzieci: są to eksperymenty, obserwacje, doświadczenia, quizy, zagadki, zabawy matematyczne, zabawy ruchowe,   warsztaty plastyczne, bajki, słuchowiska radiowe, filmy edukacyjne i gimnastyka buzi i języka, warsztaty kulinarne - do wyboru do koloru. Często też są porady dla rodziców. Był też konkurs na koszyczek wielkanocny.  Razem ze Skrzatem Borówką odwiedzają lasy, sady, łąki i ogrody. Szykując się do wycieczek dzieci zabierają do plecaków smaczne przekąski, wyobraźnię, dobry nastrój, siadają wygodnie w fotelu i… ruszają w wirtualną drogę. Dzieci do tej pory były na e-wycieczce w Krakowie, w Warszawie, a zwiedzając Dolny Śląsk odwiedziły Zagrodę Kraszowicką w Świdnicy. Nela Mała Reporterka zabrała dzieci ….do krainy lodu i ognia, zwanej też „krainą rwącej wody”- Islandii, gdzie jest ponad 900 wodospadów skrywających tajemnice i legendy o skarbach.

Uczniowie zwiedzają wirtualnie muzea, zamki, oglądają przedstawienia teatralne i musicale. Odwiedzają Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a  w nim wiele atrakcji dla dzieci, np. Planetarium, warsztaty, eksperymenty, oglądanie nieba nocą, doświadczenia i wiele innych ciekawych  miejsc.

Dzieci mogą też korzystać z darmowych dostępów do stron edukacyjnych oferowanych przez różne wydawnictwa oraz  propozycji teatrów, filharmonii.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

piątek, 4.6.2021 08:39
piątek, 4.6.2021 08:35
środa, 12.5.2021 12:38
środa, 5.5.2021 10:30
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica