komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Domowa nauka u przyszłych pierwszaków

czwartek, 14.5.2020 09:13 , komentarze: 0 , odsłony: 320
kategorie artykułu:

Od kilku tygodni z powodu pandemii wszyscy uczniowie uczą się w domach zdalnie. Nasi najmłodsi uczniowie spędzają ten czas podczas nauki, zabawy, pracy i odpoczynku.

Codziennie na stronie internetowej szkoły w zakładce wychowanie przedszkolne otrzymują zadania na aktualny dzień.  Mają też do wyboru dużo różnorodnych zadań dla chętnych dzieci: są to eksperymenty, obserwacje, doświadczenia, quizy, zagadki, zabawy matematyczne, zabawy ruchowe,   warsztaty plastyczne, bajki, słuchowiska radiowe, filmy edukacyjne i gimnastyka buzi i języka, warsztaty kulinarne - do wyboru do koloru. Często też są porady dla rodziców. Był też konkurs na koszyczek wielkanocny.  Razem ze Skrzatem Borówką odwiedzają lasy, sady, łąki i ogrody. Szykując się do wycieczek dzieci zabierają do plecaków smaczne przekąski, wyobraźnię, dobry nastrój, siadają wygodnie w fotelu i… ruszają w wirtualną drogę. Dzieci do tej pory były na e-wycieczce w Krakowie, w Warszawie, a zwiedzając Dolny Śląsk odwiedziły Zagrodę Kraszowicką w Świdnicy. Nela Mała Reporterka zabrała dzieci ….do krainy lodu i ognia, zwanej też „krainą rwącej wody”- Islandii, gdzie jest ponad 900 wodospadów skrywających tajemnice i legendy o skarbach.

Uczniowie zwiedzają wirtualnie muzea, zamki, oglądają przedstawienia teatralne i musicale. Odwiedzają Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a  w nim wiele atrakcji dla dzieci, np. Planetarium, warsztaty, eksperymenty, oglądanie nieba nocą, doświadczenia i wiele innych ciekawych  miejsc.

Dzieci mogą też korzystać z darmowych dostępów do stron edukacyjnych oferowanych przez różne wydawnictwa oraz  propozycji teatrów, filharmonii.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 15:06
czwartek, 17.9.2020 09:28
wtorek, 15.9.2020 10:37
wtorek, 15.9.2020 09:41
wtorek, 15.9.2020 09:32
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Panek car sharing
Panek car sharing
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra