komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 29 października 2020

Euzebii, Wioletty

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy na terenie naszego powiatu

wtorek, 11.2.2020 10:56 , komentarze: 2 , odsłony: 1954
kategorie artykułu:

3 dni i 5 zatrzymanych praw jazdy za rażące przekroczenie prędkości. 115 km/h, 112 km/h, 108 km/h 106 km/h i 101 km/h to prędkości z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h poruszało się pięciu kierujących zatrzymanych w ciągu trzech dni przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Wszyscy ci kierowcy stracili "prawko" na najbliższe trzy miesiące. 

       Zdjęcie ilustracyjne/Fot.Doba.pl 

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godzinę trudno racjonalnie wytłumaczyć, chociaż kierowcy próbują. Opowiadają policjantom o nagłych zdarzeniach losowych, o członkach rodziny w szpitalach,  tłumaczą, że śpieszą się po dzieci. Niestety w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące. 

Pomimo dość dużej dolegliwości jaką jest niemożność prowadzenia pojazdów przez kolejne 3 miesiące, znajdują się niestety kierujący, którzy lekceważą przepisy. Wystarczyły trzy dni, aby pięciu kierowców straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy w wyniku rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. 

Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego zatrzymany na terenie gminy Dobromierz 9 lutego br. w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 65 km/h. Mężczyzna  kierując samochodem osobowym marki  Alfa Romeo na obszarze obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 115 km/h, czyli jechał aż o 65 km/h za szybko.  Mundurowi wszystkim pięciu zatrzymanym do kontroli za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Oprócz zatrzymania prawa jazdy funkcjonariusze ukarali kierujących zgodnie z taryfikatorem.

/KPP Świdnica 

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

Też tak uważam
wtorek, 11.02.2020 21:09 autor:
Karać i jeszcze raz karać
wtorek, 11.02.2020 12:38 autor:
środa, 28.10.2020 12:52
94
poniedziałek, 26.10.2020 17:18
53
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica