komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 5 kwietnia 2020

Ireny, Wincentego


Kradzieże: metoda "na klamkę"

wtorek, 21.1.2020 14:32 , komentarze: 0 , odsłony: 1070
kategorie artykułu:

Świdnicka Policja apeluje do mieszkańców powiatu świdnickiego o czujność i niepozostawianie otwartych drzwi mieszkania nawet wówczas, gdy wszyscy domownicy są w domu.Złodziej potrafi wejść i wyjść niezauważony.

Metoda „na klamkę” Niekiedy złodzieje mieszkaniowi po prostu korzystają z „okazji” pozostawionych przez właścicieli mieszkań – zdarza się, że w jednym bloku znajdą nawet kilka mieszkań, w których domownicy, będąc wewnątrz pozostawiają drzwi niezamknięte na zamek, a w przedpokoju... torebki, klucze do samochodu, dokumenty, portfele, telefony komórkowe. To wystarczy, by złodziej skorzystał z chwili nieuwagi i zabrał pozostawione rzeczy.  Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości nie zapominajmy o kilku podstawowych zasadach:

- przede wszystkim zamykaj drzwi mieszkania od środka (na klucz, na patent itp.). Nawet gdy wszyscy domownicy są w domu, złodziej potrafi wejść i wyjść niezauważony,

- zamykaj mieszkanie na klucz nawet wtedy, gdy wychodzisz na kilka minut, np. do sąsiadki, piwnicy lub ze śmieciami,

- zwróć uwagę na nieznane ci osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu. Zainteresuj się nimi, zapytaj kogo szukają, dobrze im się przyjrzyj, abyś zachował w pamięci ich twarz, sylwetki, ubiór. Twoje spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości złodziei;

- niezależnie od tego czy jesteś ofiarą, czy świadkiem przestępstwa, jak najszybciej staraj się powiadomić policję. Prawdopodobieństwo ujęcia sprawcy zależy od czasu, jaki upłynął od zdarzenia do wezwania policji. Dzwoniąc na policję masz prawo zachować anonimowość. 

Świdnicka policja zwraca się z apelem, abyśmy mogli ustrzec się przed utratą swojego mienia. Bądźmy czujni i pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Apelujemy, aby nie stwarzać takich sytuacji, które złodziej może wykorzystać. Trzeba pamiętać o zamykaniu okien, kiedy wychodzimy z mieszkania oraz zamykaniu drzwi na zamek, gdy przebywamy w mieszkaniu.  

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
piątek, 3.4.2020 18:26
piątek, 3.4.2020 13:15
piątek, 3.4.2020 13:14
piątek, 3.4.2020 11:58
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKUP AUT
SKUP AUT
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia