komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 19 lutego 2020

Arnolda, Konrada

Co zrobić z choinką po świętach?

czwartek, 9.1.2020 07:45 , komentarze: 0 , odsłony: 975
kategorie artykułu:

Święta, święta i po świętach – pora więc na porządki i rozebranie choinki. Jak jej się pozbyć żeby nie zaśmiecała okolicy, tylko zyskała drugie życie? Drzewka świąteczne są odbierane przez oddział ENERIS Surowce we Wrocławiu zgodnie ze specjalnym harmonogramem dla mieszkańców Świdnicy.

Odpowiednie przygotowanie choinki

Naturalne drzewka cięte to odpady biodegradowalne i trzeba je przekazać do profesjonalnego zagospodarowania, ponieważ wtedy ulegną całkowitemu rozkładowi. Warto też pamiętać, że dzięki temu zwiększa się poziom recyklingu i tym samym zmniejsza ilość odpadów deponowanych na składowiskach oraz poziom emisji CO 2 do atmosfery.
Jednak przed wyrzuceniem choinek należy je odpowiednio przygotować - usunąć stojak i wszystkie elementy dekoracyjne, czyli bombki, światełka, łańcuchy. Większe drzewka naturalne, jeśli to możliwe, najlepiej rozdrobnić oraz pociąć pień. Choinki trzeba wystawić przed posesje albo do altanek śmietnikowych w odpowiednio wyznaczonych terminach. Mieszkańcy mają także możliwość dostarczenia choinek do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Harmonogramy odbioru choinek

Wrocławski oddział ENERIS Surowce odbiera choinki zgodnie ze specjalnym harmonogramem: 

Świdnica: 14, 21, 28 stycznia oraz 4, 11, 18, 25 lutego.

Terminy odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości obsługiwanych przez ENERIS Surowce Oddział we Wrocławiu znajdują się na stronie internetowej: https://eneris.pl/nasze- uslugi/dla-mieszkancow/. Dodatkowo w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z sortowaniem odpadów można kontaktować się z infolinią ENERIS Surowce: 801 00 38 38 lub ok@eneris.pl.

ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej oraz nowoczesnej energetyki. Jej głównym celem jest redukcja poziomu zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażuje się i posiada potencjał do budowy i finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidualnych potrzeb gmin i przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska. W 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności Veolia Usługi dla Środowiska, jednej z największych w Polsce firm działających w sektorze gospodarki odpadami oraz większościowym udziałowcem m.in. Altvater Piła. Następnie do Grupy dołączyły firmy: Recupyl – lider recyklingu baterii i akumulatorów oraz MD-PRoeco - zarządca Instalacji Termicznego Odzysku Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy. 

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
poniedziałek, 17.2.2020 15:05
poniedziałek, 17.2.2020 11:10
poniedziałek, 17.2.2020 10:59
SKUP AUT
SKUP AUT
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO