Zmiany ruchu w okolicy nekropolii [POWIAT]

środa, 30.10.2019 11:51 3672 0

Zbliża się 1 listopada - czas wzmożonego odwiedzania grobów bliskich na cmentarzach. By usprawnić  przejazd urzędy wprowadzają na ten czas nową organizację ruchu.

ŚWIDNICA

Od czwartku, 31 października od godz. 6:00 do niedzieli, 3 listopada do godz. 22:00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy.

Cmentarz Parafialny przy ul. Brzozowej.

Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska - Przyjaźni – Zielona będzie odbywał się jednokierunkowo po trójkącie tworzonym przez te ulice. 

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na ul. Śląskiej (od Zielonej do Przyjaźni) - jednostronnie,

  • na ul. Sportowej i Bokserskiej - jednostronnie,

  • na terenie zielonym po prawej stronie ul. Brzozowej (wjazd przy Witoszówce, wyjazd wyłącznie w prawo).

Wjazd w ulicę Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i dla niepełnosprawnych. Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową. 

Cmentarz komunalny na ul. Słowiańskiej.

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na poboczu trawiastym ul. Słowiańskiej (od wiaduktu do ul. Bobrzańskiej) - po jednej stronie,

  • na poboczu ul. Bobrzańskiej (od ul. Słowiańskiej do Trzeboszańskiej) - po jednej stronie,

  • jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, również na nowo budowanym parkingu - wjazd na wysokości ul. Wieleckiej.

Dojście do cmentarza możliwe będzie zarówno przez bramę główną, jak i od strony nowo budowanego parkingu.

Cmentarz komunalny na ul. Łukasińskiego.

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach.

Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Do kierowców apelujemy o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Świdnicy do pozostawienia swoich samochodów i skorzystania z komunikacji miejskiej. W czwartek, 1 listopada przejazd autobusami będzie bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Przygotowany został również specjalny rozkład jazdy o zwiększonej częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych obsługujących rejon cmentarzy. W czwartek, 1 listopada uruchomione zostaną dodatkowe linie:

S-1 trasa przejazdu : K. Wielkiego – H. Pobożnego – K. Odnowiciela – W. Łukasińskiego –pl. Św. Małgorzaty – Muzealna – pl. Grunwaldzki – al. Niepodległości – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska

S-2 trasa przejazdu:  W. Sikorskiego – L.  Zamenhofa – J. Riedla – S. Wyszyńskiego – I. Prądzyńskiego – E. Plater – Bora-Komorowskiego – Wschodnia – Leśna –  Wałbrzyska – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska

S-3 trasa przejazdu: (Wokulskiego – Metalowców) - M. Kopernika – Jodłowa -
Bystrzycka – Kraszowicka – Zielona  – Słowiańska

Rozkład jazdy dla linii S-1, S-2, S-3, nr 6  będzie udostępniony na przystankach i na stronie internetowej www.mpk.swidnica.pl 

Linie nr 50 i 52 kursować będą wyłącznie w godzinach od 7:00 do 9:00 i po godz. 16:00 z zachowaniem w tym przedziale czasowym godzin odjazdów jak w dni robocze.

Linia nr 6 kursować będzie w godzinach od 8:30 do 16:00, autobusy jeździć będą co 20 minut. W przedziale czasowym do godz. 08:30 oraz po godz. 16.00 kursy będą wykonywane wg rozkładu jazdy jak w sobotę. 

Linia nr 30 – wszystkie kursy z zajazdem  na ul. Słowiańską

Linia nr 10   - wszystkie kursy z zajazdem na ul. Strzelińską

Dla pozostałych linii miejskich oraz linii zamiejskich będzie obowiązywał rozkład jazdy jak w niedzielę i święta.

Jednocześnie informujemy, że w okresie od 31 października do 3 listopada wprowadzone zostaną dodatkowo przystanki zastępcze:

- przy ul. Zielonej (w drodze powrotnej z  ul. Słowiańskiej)

- przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).

ŻARÓW

W dniach od 31 października do 4 listopada 2019r., w rejonie cmentarza komunalnego w Żarowie obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

 - W związku z przypadającym na piątek, 1 listopada Świętem Zmarłych w rejonie cmentarza komunalnego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wjazd na cmentarz obowiązywał będzie od ulicy Armii Krajowej, wyjazd drogą za cmentarzem.Przypominamy także, że w Kalnie i Mrowinach trwają prace związane z budową kanalizacji, dlatego wjazd i wyjazd z tych miejscowości będzie także utrudniony, bo musimy sie liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym - informuje Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

ŚWIEBODZICE

W dniach 31.10.2019 r. do 03.11.2019 r. obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu drogowego. Obejmą one ul. Browarową oraz wjazd na cmentarz przy ul. Kamiennogórskiej. Ulica Browarowa od strony ul. M. Skłodowskiej-Curie będzie drogą jednokierunkową.

Przy wjeździe na cmentarz na ul. Kamiennogórskiej zostaną ustawione znaki drogowe  B-36 “zakaz zatrzymywania się” w celu umożliwienia manewrowania autobusowi miejskiemu. W związku ze spodziewanym dużym natężeniem ruchu zwracamy się z apelem do kierujących pojazdami o zwiększoną ostrożność oraz stosowanie się do wskazówek funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz policji. Prosimy również o niepozostawianie rzeczy osobistych bez nadzoru podczas porządkowania grobów, celem uniknięcia kradzieży. Zwracamy się z prośbą o nietrzymanie wartościowych rzeczy w widocznym miejscu w samochodzie oraz o zamykanie pojazdów zostawianych na parkingach przy nekropoliach.

Zmiany w kursowaniu autobusów linii nr „0” i „1” w dniu 1 listopada.

W dniu 1 listopada 2019 r. autobusy linii nr „0” oraz linii nr „1” będą kursowały do cmentarza przy ulicy Jeleniogórskiej w następujących godzinach:

  • Linia „0” od godz. 8:48 do godz. 17:14 – każdy kurs.
  • Linia „1” od godz. 8:32 do godz. 17:15 – każdy kurs.

W tym dniu autobus linii nr „2” nie będzie kursował do cmentarza przy ul. Jeleniogórskiej.
1 listopada br. przystanek przy „Intermarche” będzie nieczynny.

W związku ze spodziewanym dużym natężeniem ruchu autobusy mogą kursować ze znacznym opóźnieniem.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek