Roboty w szkole w Mrowinach

wtorek, 29.10.2019 07:40 1227 0

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mrowinach mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w lekcji pokazowej, w czasie której pasjonaci programowania, autorzy programu edukacyjnego Wroob, zaprezentowali na czym polega programowanie robotów. Każda para uczniów otrzymała robota Wroob’iego i uczyła się go programować. Prowadzący zajęcia uczył podstawowych komend w języku Python. Już po kilkunastu minutach zajęć ósmoklasiści samodzielnie potrafili wydawać polecenia robotowi. Najbystrzejsi uczniowie bez problemu stosowali pętle oraz polecenia warunkowe. Dodatkowym atutem była konieczność skorzystania z telefonu komórkowego, który stawał się sercem robota. Uczniowie na co dzień nie mogą korzystać z telefonów w szkole, a tym razem to urządzenie było konieczne.

- Fajnie, że udało się  pokazać uczniom inne zastosowanie telefonu komórkowego niż gra, czy kontakt ze znajomymi. Korzystając z aplikacji Wroob uczniowie mogą kontynuować lekcję samodzielnie w domu – mówi Sebastian Grajaszek, nauczyciel informatyki ze Szkoły Podstawowej w Mrowinach.

- Szkoła w Mrowinach nie należy do największych w powiecie i pewnie dlatego panuje tu świetna atmosfera. Ilość zajęć dodatkowych z różnych dziedzin, które oferujemy naszym uczniom jest większa niż w nie jednej dużej szkole. Same zajęcia programowania robotów są pewnego rodzaju innowacją w procesie nauczania. Bardzo się cieszę, że udało się je zorganizować- mówi dyrektor szkoły, Barbara Nowak.

- Jak patrzyło się na twarze uczniów zafascynowanych ta technologią, gdy mogli ścigać się robotami, korzystać z czujników odległości itp, to satysfakcja z organizacji tych zajęc jest podwójna. Wielkie podziękowania należą się ludziom z wrocławskiego Wroob System, czyli Ani, Pawłowi Mateuszowi za to, że poświęcili swój czas i zaprezentowali naszym uczniom możliwości robotów Wrooby – ocenia Sebastian Grajaszek.

Kolejne zajęcia z robotyki już wkrótce.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek