komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 23 października 2020

Marleny, Seweryna

Z kulturą o Najnajów - zapraszamy na spektakl dla NAJmłodszych mieszkańców Świdnicy

czwartek, 3.10.2019 14:20 , komentarze: 0 , odsłony: 785
kategorie artykułu:

Nikt nie jest za młody na uczestnictwo w kulturze! Już 13 października najmłodsze świdniczanki i świdniczanie będą mieli okazję doświadczyć teatru, biorąc udział w wyjątkowym przedstawieniu. 

Fundacja Ładne Historie i Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają rodziców i opiekunów z dziećmi w wieku 6-18 miesięcy na spektakl "Mamajatataja" , który odbędzie się 13 października (niedziela) w sali teatralnej w świdnickim Rynku, w godzinach:

- 11:00 (Grupa I - maksimum 15 mam/tatów + 15 dzieci = 30 osób)
- 12:00 (Grupa II - maksimum 15 mam/tatów + 15 dzieci = 30 osób)
- 13:00 (Grupa III - maksimum 15 mam/tatów + 15 dzieci = 30 osób)

Spektakl trwa około pół godziny. Przed i po spektaklu, będzie można wziąć udział w warsztatach sensorycznych w holu teatru. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji - zgłoszenia proszę przesyłać na adres zapisy@ladnehistorie.pl, w tytule maila wpisując "Najnaje" a w treści podając imię, nazwisko i kontakt telefoniczny do rodzica/opiekuna, imię i wiek dziecka oraz godzinę, na którą chcą się Państwo zapisać.

Informacja na temat spektaklu:

"Najnaje" to określenie, które teatry stosują dla swoich najmłodszych widzów, czyli takich, którzy nie ukończyli jeszcze trzeciego roku życia. W spektaklach przygotowanych dla najmłodszych odbiorców zazwyczaj nie ma słów, kluczową rolę odgrywają w nich muzyka, dźwięki, światła, kolory, zróżnicowane faktury. Zapraszamy dzieci do udziału w spektaklu, który w łagodny sposób wprowadzi ich w świat teatru i sztuki. Interaktywne przedstawienie daje widzom możliwość faktycznego uczestnictwa w tym, co dzieje się na scenie oraz, co najważniejsze, daje możliwość wpływu na to, jak spektakl wygląda.

Łagodna muzyka, gra świateł oraz przyjemne w dotyku, miękkie materiały, stwarzają idealne warunki do stymulacji dziecięcego rozwoju. Dźwięki, światła oraz rekwizyty, które są nieodzowną częścią przedstawień teatralnych, są bardzo charakterystyczne i w znaczący sposób oddziałują na nasze zmysły. Ponieważ nie są to typowe bodźce, które występują w naszym życiu na co dzień, mogą budzić w małych uczestnikach lęk i niezrozumienie. Dlatego też zaproszenie do uczestnictwa najmłodszych uczestników, pozwala na wczesne obycie się z tego typu wydarzeniami, daje możliwość spędzenia czasu w sposób nietypowy, interesujący i rozwijający. Dzięki temu dzieci poznają nowe sposoby spędzania wolnego czasu. Obecność na scenie opiekunów pozwala wejść w ten magiczny świat w sposób bezpieczny i bez lęków.

Organizatorzy: Fundacja Ładne Historie, Świdnicki Ośrodek Kultury
Koncepcja, scenografia, realizacja: Agata Elsner, Kuba Kapral
Muzyka, światło: Hubert Wińczyk
Produkcja: Stowarzyszenie Artystyczne Kolektyw
Projekt dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

poniedziałek, 5.10.2020 07:54
czwartek, 17.9.2020 09:10
czwartek, 10.9.2020 13:49
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica