komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 29 września 2020

Michala, Gabriela

Klocki LEGO, robotyka i warsztaty lotnicze

środa, 21.8.2019 12:14 , komentarze: 0 , odsłony: 564
kategorie artykułu:

Zapraszamy dzieci w wieku 8-14 lat na zajęcia z robotyki i warsztaty lotnicze, które odbędą się w poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r. od godziny 10.00 do godziny 14.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ulica Piastowska 10a.

ROBOTYKA – czas 120 minut

Podczas zajęć każde dziecko zostanie wprowadzone w fascynujący świat klocków LEGO® oraz robotyki. Pod opieką doświadczonych animatorów najmłodsi będą mieli okazję skonstruować niesamowite roboty z klocków LEGO®, a następnie nauczyć się podstaw programowania, które jest przyszłością rozwoju techniki. Dzięki silnikom oraz czujnikom elektronicznym roboty będą się poruszać, wykonywać zadania, reagować na otoczenie.

Warsztaty to przede wszystkim świetna zabawa, podczas której dzieci poznają proste mechanizmy, działanie czujników oraz uczą się podstaw programowania za pomocą języka obrazkowego. Zajęcia mają charakter typowo praktyczny, rozwijają kreatywność, logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne i umiejętności techniczne.

Warsztaty to doskonała okazja do rozwinięcia u dzieci zainteresowań technicznych oraz informatycznych, to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

Podczas warsztatów uczestnicy pracują na zestawach edukacyjnych LEGO® Education Mindstorms EV3™.

Warsztaty to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych u młodych konstruktorów. To również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

W trakcie zajęć uczestnicy zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów, a także poznają terminy, takie jak przekładnia, prędkość, moc silnika, algorytm sterowania. Zajęcia, choć sprzyjają pracy w grupach, pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów.


WARSZTATY LOTNICZE (TECHNICZNO-KREATYWNE) – czas 90 minut

Podczas warsztatu zabierzemy wszystkich w niezwykłą podróż do świata lotnictwa, gdzie dzieci własnoręcznie będą miały okazję wykonać własny szybowiec.

Specjalistyczna pianka, nożyczki, klej na gorąco, ciężarki czy kartonowe lotki – to tylko nieliczne akcesoria potrzebne do wykonania własnego samolotu. Dla uczestników przygotowane zostaną stanowiska przy których za pomocą instrukcji oraz wskazówek instruktora stworzą prawdopodobnie swój pierwszy latający model.

Warsztaty lotnicze mają na celu zainteresowanie dzieci zagadnieniami związanymi ze światem lotnictwa. Udowodnimy Wam, że zrobienie własnego samolotu to prosta sprawa, która może przynieść wiele zabawy.

● Dlaczego samolot ma skrzydła?
● Co to jest siła nośna i jak działa?
● Jak wydłużyć lot naszego szybowca?
● Jak dzięki powierzchniom sterowym (lotkom) możemy mieć kontrolę nad naszym samolotem?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziesz podczas warsztatów. Dodatkowo przygotowane zostaną edukacyjne konkursy, w których każde dziecko będzie mogło przetestować swój szybowiec z pianki, a także zabrać go do domu!

Koszt udziału w obu warsztatach wynosi 30 złotych, ilość miejsc ograniczona.
Zgłoszenie pod nr telefonu 74 858 07 53

 

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
poniedziałek, 28.9.2020 09:19
poniedziałek, 28.9.2020 08:15
poniedziałek, 28.9.2020 08:14
poniedziałek, 28.9.2020 08:12
poniedziałek, 28.9.2020 08:07
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz