komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 20 października 2019

Ireny, Kleopatry

SPEKTRUM 2019: nabór filmów do konkursów przedłużony do 23.06!

wtorek, 18.6.2019 13:30 , komentarze: 0 , odsłony: 553
kategorie artykułu:

Wszyscy, którzy z aplikacjami konkursowymi czekają do samego końca lub przegapili nabór na SPEKTRUM, mogą odetchnąć z ulgą. Dzięki przedłużeniu możliwości zgłoszenia filmów do konkursów, twórcy mogą zrobić to do niedzieli, 23. czerwca.

Po połączeniu dwóch świdnickich festiwali, czyli Okiem Młodych i SPEKTRUM, poszerzony został zakres konkursowy wydarzenia. Autorzy filmów mogą zgłosić swoje dzieło do jednej z trzech kategorii. Głównym filarem stał się Konkurs Krótkich Metraży „Okiem Młodych” z podziałem na dokument oraz fabułę. Zasady dla obu kategorii są jednakowe: wiek twórcy nie może przekraczać 35. roku życia, a długość filmu - 30 minut. Propozycją dla stawiających pierwsze kroki w przygodzie z filmem jest Konkurs Amatorski „Okiem Młodych”. W tej kategorii przyjmowane są produkcje do 30 minut autorów do 21. roku życia – zarówno fabuły, jak i dokumenty. Zgłoszenia można przesyłać do końca tygodnia za pośrednictwem portalu filmfreeway.com. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne oraz wyjątkowe statuetki.

Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM to największe w regionie święto kina artystycznego z selekcją najciekawszych filmów mijającego sezonu w Polsce, Europie i na całym świecie. SPEKTRUM charakteryzuje się starannymi wyborami zarówno tytułów, jak i gości. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” z kolei był przez jedenaście lat wydarzeniem, podczas służącym prezentacji kina młodych artystów. Na stałe wpisał się w ofertę kulturalną Świdnicy i był miejscem wielu ważnych debiutów dokumentalnych. Efekty połączenie tych dwóch wydarzeń będziemy mogli obserwować pomiędzy 5 a 11 listopada.

Organizatorami SPEKTRUM pozostają niezmiennie Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Świdnica i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

niedziela, 29.9.2019 08:46
czwartek, 19.9.2019 09:45
poniedziałek, 16.9.2019 09:08
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD