komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 19 października 2019

Ziemowita, Jana

[FOTO] Trzy nowe przedszkolne place zabaw

sobota, 8.6.2019 13:45 , komentarze: 0 , odsłony: 750
kategorie artykułu:

Z nowych urządzeń zabawowych korzystają już dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, 4 i 6 w Świdnicy. Wyeksploatowane przyrządy zastąpione zostały nowoczesnymi, estetycznymi i bezpiecznymi zestawami. Inwestycje te zrealizowane zostały w ramach budżetu obywatelskiego.  

Symbolicznego oddania przedszkolakom do dyspozycji nowych i kolorowych miejsc zabaw dokonała w piątek, 7 czerwca prezydent Świdnicy, Beata Moskal – Słaniewska.

- Dzieci w komfortowych warunkach mogą rozwijać swoją aktywność fizyczną. Najważniejsze jest oczywiście ich bezpieczeństwo, dlatego też projektując place zabaw brano pod uwagę zakup urządzeń certyfikowanych i najlepszej jakości. Barwne i estetyczne elementy sprawiają, że przedszkolaki z chęcią i radością trenują tutaj wszystkie swoje zmysły i pozbywają się nadmiaru energii – mówiła prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Miejskim nr 4, to pomysł dzieci. Przygotowały one jego projekt. Rysunek wymarzonego miejsca zabaw przyniosła do prezydent miasta Nicola Kępa z mamą Arkaną. Projekt przekazany został do Wydziału Inwestycji, a rodzice zachęceni do złożenia wniosku w budżecie partycypacyjnym. Marzenia dzieci zostały spełnione.

- Miejsce zabaw wygląda tak, jak chcieliśmy, jest prześlicznie – potwierdziła Nicola.

Dyrektor placówki, Renata Strugała serdecznie podziękowała radnemu Wiesławowi Żurkowi i rodzicom Nicoli za ich zaangażowanie w promocje tej inwestycji w budżecie obywatelskim.

Przedszkole Miejskie nr 1 uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Szkoła z prawami dziecka”. Przez cykl zajęć dzieci nabyły wiedzę i umiejętności korzystania ze swoich praw. Przygotowały one niespodziankę dla gości przybyłych na otwarcie placu zabaw – odznaczyły szczególną „gwiazdą szeryfa” za wykazaną troskę i dobro dzieci, osoby, które wpłynęły na poprawę ich funkcjonowania. W ten sposób podziękowały za pomoc w zbudowaniu nowego miejsca zabawy. Nominację na „Szeryfa praw dziecka” otrzymali: Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, Tadeusz Niedzielski, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, Krzysztof Jaśkowiak, pracownik Wydziału Dróg i Infrastruktury Urzędu Miejskiego oraz radny Wiesław Żurek.

W Przedszkolu Miejskim nr 1 na nawierzchni z piasku zainstalowano zestaw wielofunkcyjny ze zjeżdżalniami, tunelami i drabinkami, a także huśtawkę gniazdo oraz zestaw gier edukacyjnych dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Przedszkolaki korzystać mogą także z nowych ławeczek i stolików. Koszt prac, czyli m.in.: przygotowanie terenu, demontaż urządzeń, nasadzenie żywotników, montaż i zakup urządzeń zabawowych to ponad 146 tys. zł.

Natomiast w przedszkolach nr 4 i 6 zamontowano m. in. : zestawy zabawowe Bambino,  karuzele, piaskownice, domki krasnoludka do wspinania oraz stoliki. Na obu placach wyremontowano i nadbudowano ogrodzenia. Dodatkowo w Przedszkolu Miejskim nr 4 nasadzono drzewa i krzewy oraz wybudowano wiatę śmietnikową. Koszt prac w każdym z przedszkoli  to ponad 200 tys. złotych.

Foto: W.Bąkiewicz/UM w Świdnicy

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
czwartek, 17.10.2019 08:08
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica