Mocne zakończenie ligi ŚKPR

czwartek, 25.4.2019 09:07 766 0

W ostatnim meczu sezonu ŚKPR Świdnica po ambitnej walce przegrał z wicemistrzem ligi Realem Astromalem Leszno 25:32. Spotkanie było pożegnaniem trenera Grzegorza Garbacza, a także okazją do nagrodzenia złotymi medalami Mistrzostw Dolnego Śląska młodzików trenera Wiesława Iwanio.

Szare Wilki bardzo chciały dobrze pożegnać się z I ligą i swoimi kibicami. Świdniczanie zaczęli z wielkim animuszem i po kilku minutach objęli prowadzenie 4:0. Przewagę utrzymywali przez całą pierwszą połowę i do szatni schodzili przy stanie 16:14. Po zmianie stron zaczęła zarysowywać się przewaga rywali. Ostatni remis (20:20) zanotowano w 41. minucie. Potem ton grze zaczęli nadawać przyjezdni. Real Astromal wygrał ostatecznie 32:25.

Meczowi towarzyszyły dwie sympatyczne uroczystości. Złotymi medalami Mistrzostw Dolnego Śląska nagrodzono drużynę młodzików. Po meczu natomiast oficjalnie pożegnano trenera Grzegorza Garbacza. Znakomity szkoleniowiec pracował w Świdnicy przez trzy lata. W tym czasie w wywalczył awans do Ii ligi w sezonie 2016/17, a w sezonie 2017/18 zdobył ósme miejsce na zapleczu PGNiG Superligi – najwyższe w historii świdnickiego klubu. Trenerze – dziękujemy!

ŚKPR Świdnica – Real Astromal Leszno 25:32 (16:14)

Przebieg meczu: 5 3:0, 10 5:2, 15 7:4, 20 10:7, 25 13:11, 30 16:14, 35 18:17, 40 19:19, 45 21:23, 50 22:26, 55 24:27

ŚKPR: Olichwer, Wiszniowski – Wychowaniec 9, Makowiejew 5, Cegłowski 3, Starosta 3, Daszczenko 2, Chmiel 1, Redko 1, Zaremba 1, Etel, Pierzak

Kary: ŚKPR 6 minut, Real Astromal 6 minut

Karne: ŚKPR 7/4, Real Astromal 6/3