Dobry początek akcji: „Przedświąteczne porządki w gminie Strzegom”

poniedziałek, 30.3.2015 08:30 835 0

Zaproszenie Zbigniewa Suchyty, burmistrza Strzegomia skierowane do mieszkańców gminy z prośbą o włączenie się w akcję sprzątania zostało przyjęte. Entuzjastycznie podjęły wyzwanie placówki oświatowe, które zadeklarowały sprzątanie poszczególnych rejonów miasta i gminy w dn. 26 marca br.

Społeczność PSP Nr 2 oczyściła ze śmieci stadion, ul. Kochanowskiego, Osiedle Kamionka I i II i ulice: Cichą, Promenadę, Sosnową. Uczniowie z PSP Nr 3 pracowali przy ul. Dolnej i wzdłuż rzeki Strzegomki. Dzieci z PSP Nr 4 porządkowały skwer Matki Sybiraczki, park od byłego dworca PKS do ul. Świdnickiej, Al. Woj. Polskiego od ul. Dąbrowskiego do ul. Czerwonego Krzyża. Dzielnie spisali się gimnazjaliści. Uczniowie z Gimnazjum Nr 1 pozbierali nieczystości przy ulicach: Malinowej, Lipowej, Olszowej, ul. Piłsudskiego włącznie z placem zabaw oraz teren wokół Bazyliki Mniejszej. Uczniowie z Gimnazjum Nr 2 pracowali przy Al. Woj. Polskiego, od dworca PKP do skrzyżowania z ul. Mickiewicza. Podziwiać należy udział przedszkolaków w akcji. Gratulacje dla kadry pedagogicznej. To właśnie edukacja ekologiczna ma wielkie znaczenia dla estetycznego wyglądu miasta. Maluchy z PP Nr 2 zbierały śmieci przy ul. Dworcowej, z PP Nr 3 na terenie wokół dawnego żłobka, z PP Nr 4 – przy ul. Kościuszki koło garaży i ul. Promenady. Zespół Szkół w Goczałkowie porządkował ul. Parkową, Kolejową, Szkolną , Strzegomską, Rogoźnicką. ZSP Jaroszów robił porządki na terenie przy cmentarzu, przy boisku i Orliku, na osiedlu i boisku Unii Jaroszów. PSP Kostrza porządkowała plac dawnego PGR, ul. Kościuszki przy posesji nr 43. PSP Olszany –już posprzątało i zgromadziło śmieci przy przystanku autobusowym. A posprzątali –teren wokół szkoły, boisko wiejskie, przystanek autobusowy i drogę w stronę Stanowic. Uczniowie z ZSP w Stanowicach porządkowali teren przy szkole, boisko Orlik i plac zabaw. W akcję włączyli się uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych, którzy sprzątali Al. Wojska Polskiego oraz teren przy ul. Leśnej.

Ale nie tylko dzieci i młodzież zaznaczyli swoją obecność podczas porządkowania gminy. Jednostki podległe gminie również aktywnie pracowały. ZUK, który ma statutowy obowiązek utrzymania porządku w gminie, sprząta dziś solidnie rynek oraz przylegle do niego ulice - Paderewskiego Św. Anny, Dąbrowskiego, Świdnicką, Bohaterów Getta i Kościuszki.
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei oddelegowała swoich pracowników do prac przy DW 374.

Raport z dnia dzisiejszego wygląda bardzo dobrze, ale stare przysłowie mówi, że to koniec wieńczy dzieło. Zobaczymy więc, czy strzegomianie zdadzą egzamin w kolejnych dniach!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)