Dobierz odpowiedni kolor szminki do swoich ust!

piątek, 22.7.2022 16:33 336

Perfekcyjny makijaż wymaga nie tylko dobrych kosmetyków i choćby podstawowych umiejętności. Wymaga także wiedzy na temat tego, co pasuje do konkretnego typu urody. Dlatego właśnie prawdziwi make’up artists potrafią stworzyć bajeczne makijaże, które zawsze wyglądają dobrze. Dziś skupimy się na tym, jak odpowiednio pomalować usta. Niby proste, a jednak…

Kolor włosów prawdę Ci powie

Najłatwiejszym sposobem dobrania szminki do swojego typu urody, jest kierowanie się kolorem włosów. Z pewnością trafisz z odpowiednim odcieniem, jeśli będziesz szła właśnie tą drogą. Posiadaczki włosów czarnych mogą uznać się za prawdziwe szczęściary – one wyglądają doskonale w pomadkach o kolorach mocnych i wyrazistych. Zarówno czerwienie, jak i pomarańcze czy czekolady będą tu strzałem w dziesiątkę. Czarnowłose kobiety wyglądają doskonale nawet w fioletowych odcieniach, choć najlepiej prezentują się w klasycznej czerwieni. Blondynki charakteryzują się zwykle delikatniejszą urodą, dlatego powinny sięgać po chłodne odcienie pomadek – zgaszony róż, fiolet, burgund, a także karmazyn. Odwrotnie jest u kobiet z brązowymi włosami. One powinny sięgać po pomadki o ciepłych odcieniach – koralowe czerwienie, ciepłe brązy, jasny róż. Rude włosy lubią…rudości. A zatem ceglastą czerwień, brązy, beże i pomarańcze. Również te barwy, które zbliżone są do naturalnego koloru ust.

Weź pod uwagę kształt swoich ust

Kształt ust również powinien podpowiedzieć Ci, w jakich odcieniach będzie Ci do twarzy. Wąskie wargi zwykle nie wyglądają zbyt dobrze w ciemnych odcieniach, które automatycznie je zwężają. To sprawia zatem, że usta wydają się jeszcze mniejsze. Jeśli chcesz je optycznie powiększyć, wybieraj jasne barwy i błyszczące pomadki. Kobiety o pełnych ustach mogą pozwolić sobie na wszystko. Będą wyglądać doskonale niezależnie od odcienia szminki. Uważajcie jednak na bardzo ciemne kolory, które postarzają. Lepiej nie dodawać sobie dodatkowych lat.

Wybór szminki nie jest uzależniony wyłącznie od cery i kształtu ust. Liczy się również okazja czy miejsce, do którego się wybierasz, a także Twój wiek. To zatem nie tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat makijażu i pielęgnacji, koniecznie zajrzyj na stronę marki Eveline.