Do "Latawca" trafił nowoczesny sprzęt do diagnostyki endoskopowej [SZCZEGÓŁY, FOTO]

czwartek, 18.4.2024 20:00 583 0

Wysokiej klasy urządzenia mające zastosowanie w diagnostyce endoskopowej trafiły do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej "Latawiec" w Świdnicy. W ramach inwestycji zrealizowanych w całości ze środków własnych placówki zakupiono najnowocześniejszy zestaw do endoskopii - system EVIS X1 marki Olympus, endosonograf i dwa duoendoskopy - urządzenia służące do diagnozowania chorób układu pokarmowego, a także bronchoskop pozwalający na endoskopowe badanie dróg oddechowych.

 

Całkowity koszt inwestycji to blisko 1,3 mln zł. Zaawansowany technologicznie sprzęt znacząco poprawi możliwości diagnostyczne specjalistów, a to z kolei bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo pacjenta i trafność diagnozy. System endoskopii EVIS X1 pozwala na obrazowanie w jakości 4K. Uzyskany podczas badań obraz umożliwia dostrzeżenie bardzo wczesnych zmian nowotworowych lub miejsc "wysokiego ryzyka". Zwiększenie widoczności podejrzanych tkanek jest niezwykle ważne w kontekście wskaźnika wykrywalności i dalszych rokowań pacjenta.

EVIS X1 udostępniając nowe, łatwe w użyciu technologie wykrywania, charakteryzacji i leczenia zaburzeń żołądkowo-jelitowych, a także chorób oskrzeli wspomaga więc dokładne badania przesiewowe i wiarygodną diagnostykę.

- Inwestycje w nowoczesne technologie są niezbędne w celu zapewnienia naszym Pacjentom najwyższych standardów diagnostyki i leczenia. Z tą świadomością nieustannie modernizujemy posiadaną bazę sprzętu medycznego, zwiększając nakłady na nowej generacji urządzenia, ratujące zdrowie i życie ludzkie - mówi Grzegorz Kloc, dyrektor SPZOZ w Świdnicy.

SPZOZ "Latawiec" w Świdnicy

Dodaj komentarz

Komentarze (0)