Długi weekend w Gminie Walim

piątek, 12.8.2022 10:48 380 0

Zbliża się kolejny długi weekend. Serdecznie zapraszamy w Góry Sowie do Gminy Walim, która swoimi widokami potrafi zachwycić każdego. To wspaniałe miejsce na odpoczynek w gronie rodzinnym. Przepiękne krajobrazy, malownicze góry, bogato zdobione barwami przyrody Jezioro Bystrzyckie z najdłuższą w Polsce kładką wstęgową.

 Na szczycie Góra Choina w Zagórzu Śląskim rozpościera się Zamek Grodno z Multimedialnym Centrum Bioedukacji. To właśnie u nas, w mury średniowiecznego zamku wprowadzono technologię XXI wieku. Zapraszamy także do Sztolni Walimskich, które są pozostałością po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych, prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę w Górach Sowich.

 Pasjonatów aktywności ruchowej zapraszamy na malownicze szlaki turystyczne, przebiegające przez Park Krajobrazowy Gór Sowich i Rezerwat Przyrody Góra Choina. Amatorom dwóch kółek polecamy wspaniałe trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Oznakowane trasy W1-W10 wchodzą w skład 500 kilometrów tras rowerowych Rowerowa500.

 Tradycyjnie też 15 sierpnia zapraszamy na jubileuszowy XV. Festiwal Sera w Dziećmorowicach. Startujemy o godzinie 14:00.   Będzie możliwość degustacji i zakupu serów góralskich, austriackich, korycińskich, włodawskich i wielu innych. Nie zabraknie stoisk z przetwórstwem domowym i rękodziełem. A na naszych najmłodszych gości czekać będzie mnóstwo atrakcji. W Gminie Walim jest pięknie! Zapraszamy do Krainy Sowiogórskich Tajemnic.

foto - UG Walim

Dodaj komentarz

Komentarze (0)