komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

Dlaczego warto zainteresować się ogrzewaniem domu na podczerwień

czwartek, 28.5.2020 09:03 , odsłony: 166
kategorie artykułu:

Inwestorzy budujący swoje domy czy kupujący nowe mieszkania muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru metody ogrzewania przestrzeni. Dawniej najczęściej decydowało się po prostu na klasyczne centralne ogrzewanie z kotłem, a paliwem był węgiel lub ekogroszek, później często gaz. Dzisiaj metod ogrzewania jest wiele więcej i coraz większą popularnością cieszy się ekologiczne ogrzewanie elektryczne. Nie jest to technologia tylko i wyłącznie dla najbogatszych, dla których wysokie rachunki za prąd nie stanowią żadnego problemu. Można powiedzieć, że elektryczne ogrzewanie domu wchodzi pod strzechy, bo ma mnóstwo korzyści i plusów.

Ekologiczne ogrzewanie na podczerwień

Regulacje prawne dotyczące sposobów ogrzewania są coraz bardziej restrykcyjne nawet w naszym kraju. Kto myśli o modernizacji swojego domu i wyborze bardziej ekologicznej formy rozwiązania albo zwyczajnie jest na etapie planowania ogrzewania w nowo powstającym budynku, bez wątpienia powinien rozważyć elektryczne ogrzewanie. Ta metoda na podczerwień emituje najmniej dwutlenku węgla do atmosfery. Jednocześnie jakość ciepłego powietrza w domu jest niezwykle wysoka, Co daje ogromny komfort na przykład alergikom i osobom mającym problemy z wysuszająca wziąć śluzówką nosa w okresie grzewczym. Czyste i nawilżone powietrze w domu zimą to naprawdę coś bardzo ważnego między innymi również, gdy ma się małe dzieci. To ogromny plus tego typu ogrzewania, o którym warto wspomnieć właśnie między innymi ze względu na korzyści zdrowotne.

Prosta obsługa

Współcześni ludzie poszukują komfortu związanego z obsługą i utrzymaniem domu. Interesują ich nowoczesne rozwiązania umożliwiające między innymi zdalne sterowanie różnymi funkcjonalnościami. Dokładnie tak jest w przypadku ogrzewania na podczerwień. Za pomocą aplikacji można włączać czy wyłączać panele w zależności od tego, kiedy planujemy pojawić się w domu. Dzięki temu podczas nieobecności właścicieli nie będzie pobierany prąd na ogrzewanie. Cały system ogrzewania działa bardzo sprawnie i nie wymaga praktycznie żadnej ingerencji ze strony właściciela. Nie trzeba podsycać ognia w kotle tak jak w przypadku tradycyjnego centralnego ogrzewania. Ta technologia natomiast łączy się z tym, że nawet po wyłączeniu paneli na podczerwień ciepło jest nadal emitowane przez wszelkie sprzęty domowe i ściany, które wcześniej je zaabsorbowały. One dosłownie oddają ciepło po wyłączeniu paneli, dlatego panele grzewcze nie muszą być cały czas włączone, aby w pomieszczeniu panowała optymalna temperatura.

Źródło: najtanszeogrzewanie.pl

 
dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
czwartek, 9.7.2020 11:54
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec