Debatowali o inwestycjach drogowych w gminie Dobromierz. Podsumowanie 58. Sesji Rady Gminy [Foto]

wtorek, 14.3.2023 15:04 883 0

7 marca odbyła się 58. sesja Rady Gminy Dobromierz. Podczas obrad, w których uczestniczył starosta powiatu świdnickiego Piotr Fedorowicz oraz radny Krystian Ulbin, głównym tematem dyskusji był stan dróg na terenie gminy oraz bieżąca realizacja inwestycji drogowych w tym m.in. przebudowa za ponad 4,5 mln zł drogi w Borowie, planowana kontynuacja budowy chodnika w Roztoce, a także zrealizowana przebudowa drogi Dobromierz-Jugowa czy wymiana nawierzchni drogi i budowa I etapu chodnika w Roztoce.

Wójt Jerzy Ulbin oraz radni sygnalizowali bieżące potrzeby poszczególnych miejscowości i podziękowali za dotychczas zrealizowane inwestycje.

Ponadto w sesji uczestniczyli Wojciech Tarka - komendant gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mł. asp. Patryk Zawora, którzy przedstawili informację o stanie bezpieczeństwa publicznego, przeciwpożarowego i przeciwpowodziowego w Gminie Dobromierz za rok 2022.

W trakcie obrad radni podjęli m.in. uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy, w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obrębu Kłaczyna, obrębu Dobromierz dla części 1A i obrębu Roztoka dla części 1A. Przystąpiono również do Stowarzyszenia Energetyki Obywatelskiej Ziemi Świdnickiej.

Celem powołania stowarzyszenia będzie współpraca samorządów Powiatu Świdnickiego w zakresie kompetencji i struktury organizacyjnej wobec wyzwań związanych ze sprawiedliwą transformacją energetyczną. Podczas obrad uchwalono także gminny program wspierania rodziny na lata 2023-2025 i program osłonowy dla mieszkańców Gminy Dobromierz pn. ,,Korpus Wsparcia Seniora na rok 2023".

Marcowa sesja była doskonałą okazją na podsumowanie mijającej kadencji sołtysów. Wójt Jerzy Ulbin i przewodniczący Rady Piotr Rusek złożyli podziękowania za aktywną współpracę na rzecz lokalnych społeczności wraz z życzeniami dalszego rozwoju w życiu zawodowym i osobistym.

Gm. Dobromierz

Dodaj komentarz

Komentarze (0)