Czy podatki napędzają inflację? Warto wiedzieć!

piątek, 22.7.2022 16:02 303

Jednym z problemów, z którymi zmaga się polska gospodarka w 2022 roku, jest rosnąca inflacja. Co ją napędza i jak ją powstrzymać? Wiele osób zadaje sobie tego typu pytania. Czy to nowe zobowiązania oraz zmiany w przepisach podatkowych spowodowały nagły wzrost wartości dostępnych na rynku towarów? A może było odwrotnie – gwałtowna podwyżka cen wymusiła również nowelizację zasad podatkowych? Aby dowiedzieć się więcej o złożonym świecie podatków, bez wątpienia warto skorzystać z usług doświadczonego doradcy podatkowego, który udzieli szczegółowych informacji w tej dziedzinie.

Typy podatków i ich wpływ na wzrost cen towarów

Ze względu na ich charakterystykę, istnieje wiele podatków, zarówno tych obowiązkowych dla wszystkich, jak i tylko dla określonych grup osób czy firm. Jeden z nowszych, którego zasady naliczania w tym roku trochę się zmieniają, to podatek od deszczu, czyli od powierzchni „zabetonowanych”, ograniczających naturalną retencję wody. Niektórzy uważają, że do podniesienia poziomu inflacji przyczyniły się podwyżki takich podatków, jak cukrowy i handlowy. Czy istnieje jakiś sposób, by ograniczyć swoje zobowiązania w zakresie fiskalnym? W tym celu najlepiej skorzystać z profesjonalnego doradztwa podatkowego, które oferuje m.in. firma Crowe, znana również z takich usług, jak outsourcing księgowy, konsulting, ochrona danych osobowych oraz audyty.

Korzyści czerpane ze wsparcia doradcy podatkowego

W niepewnych, inflacyjnych czasach podatki rosną i mogą rosnąć nadal. Jak temu zaradzić i zachować płynność finansową? Wiele osób korzysta z pomocy doradcy podatkowego. Nie tylko wyjaśni on wszelkie skomplikowane i niezrozumiałe dla nas kwestie w zakresie aktualnych przepisów, lecz jednocześnie udzieli sprawdzonych, rzetelnych informacji o możliwościach uwolnienia się częściowo lub całościowo od konkretnego zobowiązania podatkowego. Dzięki profesjonalnej pomocy można znaleźć szereg opłacalnych rozwiązań zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorców biznesowych oraz ich spółek.