Czy palenie tytoniu może mieć wpływ na potencję?

wtorek, 22.11.2022 12:47 125

Palenie tytoniu posiada wiele negatywnych konsekwencji, które mogą przyczynić się do pogorszenia naszego zdrowia. Papierosy negatywnie oddziałują na nasz układ oddechowy i nierzadko skutkują pogorszeniem koncentracji, jednak lista problemów, które mogą wiązać się z paleniem tytoniu, jest znacznie dłuższa. Jednym z głównych minusów palenia papierosów są problemy z potencją.

Problemy z potencją - negatywne działanie papierosów

Prawdopodobnie każdy słyszał o szkodliwym działaniu nikotyny, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że palenie papierosów znacznie utrudnia życie seksualne. Nikotyna w negatywny sposób oddziałuje na naczynia krwionośne, w efekcie czego przyczynia się do zwężenia tętnic oraz ogranicza dopływ krwi do ciał jamistych prącia. W większości przypadków papierosy jedynie utrudniają uzyskanie pełnego wzwodu, jednak w skrajnych sytuacjach mogą nawet kompletnie uniemożliwić osiągnięcie erekcji. Tabletki Tadalafil Maxon to jeden z najlepszych sposobów na poprawienie jakości seksu, albowiem wpływają one na poprawę potencji. Spektrum ich działań jest bardzo szerokie, w efekcie czego mogą pomóc niemal każdemu. 

Palenie papierosów - szkodliwe działanie tytoniu 

Pomimo że istnieją farmakologiczne sposoby na poprawę jakości seksu oraz sprawienie, że życie seksualne będzie stało na znacznie wyższym poziomie, to należy pamiętać, że jest to tylko doraźna pomoc. Leki na potencję posiadają wiele mocnych stron i cieszą się bardzo dobrymi opiniami, jednak ich stosowanie w połączeniu z papierosami nie jest najlepszym pomysłem. Co prawda, jakość seksu będzie zapewne stała na zadowalającym poziomie, lecz wykorzystanie tabletek może spowodować, że nasz nałóg zostanie ukryty, w efekcie czego nasze uzależnienie będzie osiągało coraz większe rozmiary. Aby poprawić jakość życia seksualnego, należy przede wszystkim rzucić palenie, a jeżeli to nie pomoże, to dopiero wtedy sięgnąć po tabletki na potencję. Sztuczne maskowanie problemu z nałogiem może pomóc tylko połowicznie, a prawdziwa satysfakcja z seksu będzie możliwa dopiero wtedy, gdy całkowicie zrezygnujemy z palenia.  

Szkodliwe działanie papierosów - dlaczego tytoń jest tak niebezpieczny? 

Palenie papierosów posiada olbrzymi wpływ na potencję mężczyzn i może skutkować tym, że nasze życie seksualne stanie trudnym do rozwiązania problemem. Problem z osiągnięciem pełnego wzwodu nie jest jednak jedynym negatywnym skutkiem, z którym muszą liczyć się nałogowi palacze. Palenie papierosów może również skutkować: 

  • rozedmą płuc,
  • nowotworem płuc, 
  • gruźlicą,
  • nowotworem tchawicy,
  • astmą oskrzelową,
  • zawałem mięśnia sercowego,
  • nadciśnieniem tętniczym,
  • chorobami oczu,
  • wrzodami żołądka. 

Wymienione choroby to jednak jedynie kropla w morzu. W rzeczywistości palenie papierosów posiada znacznie więcej negatywnych następstw, dlatego osoby, którym zależy na dobrym zdrowiu oraz świetnym życiu seksualnym powinny podjąć decyzję o rzuceniu palenia. Jeżeli jednak negatywne skutki będą trwały nawet po rozstaniu się z nałogiem, a osiągnięcie erekcji nadal będzie kłopotem, to wówczas idealną opcją będą tabletki na potencję oraz konsultacja lekarska.