Czy bezdomni robią, co chcą, bo i tak nie mają nic do stracenia? Większość interwencji SM dotyczy nietrzeźwych leżących w różnych miejscach

piątek, 31.3.2023 15:07 808 0

Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 24.03.2023 do 30.03.2023r.

25 marca, chwilę po godz. 7.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol w Rynku. Skierowani na miejsce strażnicy przerwali libację alkoholową. Obaj panowie za swe zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

Tego samego dnia, kilku minut po godz. 11.00 do dyżurnego dotarło kolejne zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na chodniku ulicy Łukowej. Na miejscu patrol zastał nietrzeźwego Marcina G., osobę bezdomną, wielokrotnie karaną za czyny popełniane pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swoje zachowanie został ukarany przez sąd karą 10 dni aresztu.

Również 25 marca przed godziną 13.00 do świdnickiej SM wpłynęło telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny naklejającego na przystanku przy ulicy Słowiańskiej ogłoszenia. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. W toku czynności wyjaśniających ustalono sprawcę wykroczenia, który został ukarany mandatem karnym.

27 marca po godz. 13.00 Straż Miejska otrzymała informację dotyczącą podejrzenia spalania odpadów w piecu domowym w jednym z mieszkań przy ulicy Wyspiańskiego. Strażnicy przeprowadzili kontrolę paleniska. Stwierdzono, że lokator spala w piecu odpady (płyty pochodzące z demontażu mebli). Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

28 marca o godz. 15.30 dyżurny świdnickiej Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące pojazdu parkującego bezpośrednio na przejściu dla pieszych na ulicy Grodzkiej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 300 zł.

Tego samego dnia o godz. 22.25 do dyżurnego dotarło zgłoszenie od pracownicy obsługi Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce w poczekalni dworca kolejowego. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam Marcina K., bezdomnego który wielokrotnie karany był za czyny popełniane pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Drugie zgłoszenie również dotyczyło nietrzeźwego mężczyzny leżącego w damskiej toalecie poczekalni dworca autobusowego. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam Roberta W. Mężczyźnie udzielono pomocy i umieszczono go w miejskim schronisku dla bezdomnych.

SM Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)