Czujni mieszkańcy przepędzili złodziei

piątek, 25.10.2019 15:03 4212 0

Nieznani sprawcy próbowali dwukrotnie włamać się do świetlicy wiejskiej w Pyszczynie.

Za pierwszym razem im się nie udało, jednak za drugim razem, wyrządzili szkody w postaci zniszczenia drzwi wejściowych, rolet i okna. Nie wiadomo jednak, jak zakończyłaby się ta historia, gdyby nie czujność mieszkańców wsi.

Mieszkańcy zauważyli zaparkowany w pobliżu świetlicy wiejskiej w Pyszczynie samochód i dziwnie zachowujących się w nim pasażerów. Próbowali ich zatrzymać, ale złodziejom udało się uciec. Sprawcy próbując dostać się do świetlicy wiejskiej uszkodzili drzwi wejściowe, a gdy to się nie udało, próbowali wejść oknem. Badamy okoliczności tego zdarzenia, zabezpieczyliśmy wszelkie ślady i trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości nieznanych sprawców. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Godna pochwały jest postawa pobliskich mieszkańców, którzy wykazali się wielką czujnością i zaangażowaniem – mówi podkom. Mariusz Andrzejewski zastępca komendanta Komisariatu Policji w Żarowie.

Mieszkańcy Pyszczyna wykazali się wielką odwagą. Tylko brać przykład.

Niebawem na wsiach zamontowane zostaną kamery, które działać będą w ramach gminnego systemu monitoringu. Kamery mają być zainstalowane do końca listopada.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)