Czterech kierowców straciło prawo jazdy

środa, 13.10.2021 10:15 720 1

129 km/h, 118km/h, 113 km/h, 93 km/h - to prędkości, z jakimi w terenie zabudowanym poruszało się czterech kierujących zatrzymanych tylko wczoraj przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Wszyscy ci kierowcy stracili uprawnienia na najbliższe trzy miesiące. Świdniccy Policjanci kolejny raz apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 20, 23, 26 oraz 62 lata, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który 11 października br. na terenie gminy Strzegom kierował pojazdem marki Audi z prędkością 129 km/h (na ograniczeniu prędkości do 50 km/h).

11 października w Świdnicy zatrzymany został 26-latek - mieszkaniec Wałbrzycha, który kierując pojazdem marki Ford na liczniku miał 118 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 68 km/h.

Kolejny kierowca również został zatrzymany na terenie Świdnicy. 20-letni mężczyzna poruszał się pojazdem marki BWM na ograniczeniu do 50 km/h z prędkością 113 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h.

Ostatni z kierowców został zatrzymany na terenie gminy Żarów, gdzie przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Na odcinku ograniczenia prędkości do 40km/h miał na liczniku prowadzonego przez siebie pojazdu marki mercedes 93 km/h. 62-latek również będzie musiał przesiąść się na fotel pasażera na kolejne 3 miesiące.

Kierowcy lekceważący przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami szybkiej jazdy. Nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani grzywną, a ich konto „zasiliło” 10 punktów karnych. Stracili także prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci przypominają, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 13.10.2021 17:17
Dobrze im tak