komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 15 października 2018

Jadwigi, Teresy

Czesi na świdnickim jarmarku

wtorek, 12.6.2018 10:34 , komentarze: 0 , odsłony: 274
kategorie artykułu:

W sobotę 9 czerwca z okazji Dni Świdnicy i Święta Dzika świdnicki rynek wypełniły liczne stoiska i atrakcje. Dla publiczności przygotowano bogaty program, występy artystyczne, ciekawe konkursy, zabawy dla dzieci, dmuchańce, degustacje potraw i pokazy ptaków drapieżnych. Wśród wystawców pojawili się przedstawiciele z czeskiego Trutnova.

Tegoroczny jarmark można zaliczyć do udanych. Stoiska edukacyjne nadleśnictwa przyciągnęły tłumy. Kolejki ustawiały się również po sadzonki drzew oraz do degustacji gulaszu z dzika. Świdniczanie mieli też okazję zaznajomić się ze stoiskami gości z Czech, którzy przybyli na zaproszenie Urzędu Miasta w Świdnicy, by zaprezentować swoje wyroby i usługi.

Ciekawość wzbudzały pokazy wyrobu biżuterii ze szkła oraz niesamowite obrazy powstające z roztopionego pszczelego wosku, do namalowania których potrzebne jest… żelazko! Na czeskich stoiskach roiło się od rękodzieła: dzierganych na szydełku i robionych na drutach koszyczków, szklanych figur, zeszytów w drewnianych oprawach, kolorowych ozdób ze szkła i metalu. Nie zabrakło też czeskich kosmetyków ziołowych, a chętne Panie mogły liczyć na pielęgnacyjne porady oraz makijaż w wykonaniu wizażystki Edity z Trutnova.

Wizyta czeskich firm była możliwa dzięki projektowi „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu”, którego celem jest pogłębianie współpracy obu miast z lokalnymi przedsiębiorcami.

- We wrześniu tego roku to firmy ze Świdnicy będą miały możliwość zaprezentowania się na jarmarku organizowanym przez naszego partnera, jakim jest miasto Trutnov – opowiada Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta Świdnicy.

W ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu” wspierana jest współpraca transgraniczna instytucji wpływających na jakość otoczenia biznesu. Działają już  Punkty Konsultacyjny dla osób zainteresowanych założeniem i prowadzeniem firmy Polsce lub Republice Czeskiej. W przygotowaniu są dwujęzyczne przewodniki dotyczące zakładania i prowadzenia biznesu w tych krajach.  

Projekt "Miasta Trutnov i Świdnica razem dla biznesu" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 - 2020 Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

 

Wasze komentarze

niedziela, 14.10.2018 10:10
piątek, 12.10.2018 10:24
piątek, 12.10.2018 08:20
1
czwartek, 11.10.2018 11:08
czwartek, 11.10.2018 10:53
czwartek, 11.10.2018 10:34
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Auto Max
Auto Max
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele