Czekoladowa Tabliczka Mnożenia w Mrowinach

czwartek, 15.3.2018 08:27 1718 0

"Matematyka to królowa nauk – tak brzmi popularne powiedzenie. W poniedziałek i wtorek ta dyscyplina nauki królowała dosłownie w Szkole Podstawowej w Mrowinach.

Szkolne Dni Matematyki miały wiele odsłon. Rozpoczęło się od wspólnego przygotowania wystawy prac o tematyce matematycznej przez każdą z klas. Młodsi uczniowie wykonali prezentację kształtów, liczb i działań, a starsi przedstawili postacie polskich matematyków.

Kolejnym etapem matematycznych dni były konkursy o tytuł najlepszego matematyka w szkole oraz rywalizacja pomiędzy klasami. Po dwóch dniach rywalizacji i niesamowitych emocjach najlepszymi klasami okazały się reprezentacje klasy VI i VII. W rywalizacji indywidualnej wystartowało ośmioro uczniów. Każdy musiał wykazać się znajomością tabliczki mnożenia, spostrzegawczością i umiejętnością …opanowania stresu. Szkolnym mistrzem, czy raczej mistrzynią, okazała się Amelia Zielińska. Na drugim miejscu podium znalazł się Krzysztof Komar, a podium uzupełnił Jakub Kowalczyk.

W przerwie publiczności oraz samym zawodnikom Kuba Kowalczyk zaprezentował wybrane gry logiczne dostępne w internecie. Każdy uczestnik pokazu otrzymał krótką ulotkę z linkami do gier.

Na zakończenie wszyscy chętni wzięli udział w Memoriale Urszuli Marciniak – eliminacjach do mistrzostw Dolnego Śląska w rozwiązywaniu łamigłówek. O wynikach tej ostatniej części poinformujemy później.

Głównym koordynatorem Szkolnych Dni Matematyki była nauczyciel tego pięknego przedmiotu – Sebastian Grajaszek. W konkursach szkolnych zasiadało jury w składzie: przewodnicząca – Dyrektor Barbara Nowak oraz Edyta Mossoń Beata Olesińska-Hajdasz. Kolejne święto matematyki już za rok. Mamy nadzieję, że są tacy, którzy nie mogą się już doczekać kolejnej edycji."

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)