Czas na teatr, teatr na czasie w Świdnicy

wtorek, 24.9.2019 11:32 1196 0

CZAS NA TEATR to cykl wydarzeń, którego istotą jest prezentacja i powiązanie form artystyczno-edukacyjnych oraz poszerzanie dostępu do kultury. Odbędą się wydarzenia artystyczne, które zrealizowane zostaną m.in.: w miejscach dziedzictwa kulturowego, w placówkach edukacyjnych, salach Świdnickiego Ośrodka Kultury, ale także w przestrzeni publicznej. Wszystko po to, aby promować propozycje artystyczne jako atrakcyjną alternatywę dla stereotypowych form aktywności propagowanych przez kulturę masową, rozwijać kompetencje kulturalne odbiorców sztuki oraz zdobywać pozytywne doświadczenia w kontakcie z kulturą. Projekt skierowany jest do osób z różnych grup wiekowych, zwłaszcza tych niezaangażowanych w życie kulturalne.

Miłośników liryki zapraszamy na Salon poezji „Tango Notturno” z udziałem Urszuli Makosz. Będzie to koncert piosenek dwudziestolecia międzywojennego. W repertuarze znajdują się niezapomniane szlagiery takie jak „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Ja się boję sama spać”, czy tytułowe „Tango Notturno”. Są też utwory mniej znane, prawie zapomniane, choć równie piękne: „Ciemna dziś noc” z repertuaru Wiery Gran,  „Żółty anioł” Aleksandra Wertyńskiego oraz zabawna „Gramofonomanka” wykonywana niegdyś przez Mieczysława Fogga. Ponadto dobrze wszystkim znane spacery tematyczne – uczestnicy odwiedzą Muzeum Dawnego Kupiectwa, Bibliotekę Miejską oraz Katedrę. Warsztaty aktorskie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, warsztaty maskowe i choreograficzne dla  przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i liceów, a także szereg wykładów i spotkań. Szczególną uwagę należy zwrócić na możliwość spotkania z niezwykłym aktorem – Zbigniewem Walerysiem, którego niedawną doskonałą kreację na wielkim ekranie mogliśmy podziwiać w wyśmienitym filmie „Papusza”.

Projekt CZAS NA TEATR dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna, organizatorem projektu jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)