komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 22 października 2018

Halki, Filipa

Czas na Modlęcin!

wtorek, 7.8.2018 09:50 , komentarze: 0 , odsłony: 353
kategorie artykułu:

Wsie gminy Strzegom powoli zmieniają swój wizerunek. Na łamach „Gminnych Wiadomości Strzegom” na bieżąco informujemy, jakie zadania realizowane są w poszczególnych miejscowościach. W Jaroszowie trwają prace związane z budową centrum aktywności, w Stanowicach zakończono kolejne inwestycje drogowe, w Godzieszówku i Skarżycach powstanie infrastruktura rekreacyjno-turystyczna, a teraz przyszedł czas na Modlęcin.

- Złożony wniosek w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020 na przebudowę świetlicy wiejskiej we wsi Modlęcin został pozytywnie  oceniony – mówi burmistrz Zbigniew Suchyta.

Świetlica wiejska w Modlęcinie znalazła się na liście  informującej o kolejności przyznania pomocy na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”.  Długo oczekiwana przez mieszkańców wsi Modlęcin inwestycja ma szansę na realizację już w 2019 r. - W ramach projektu wykonane zostaną prace budowlane w obiekcie, w tym min. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, nowe posadzki i tynki wewnętrzne, adaptacja poddasza na cele świetlicowe, nadbudowa klatki schodowej, nowe instalacje:  centralnego ogrzewania i wody, elektryczna, oddymiania, odgromowa, kanalizacyjna i wodociągowa. Docelowo w świetlicy każdy mieszkaniec będzie mógł skorzystać z ogólnodostępnego Internetu – wyjaśnia Anna Hałas, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Zmodernizowana świetlica stanie się atrakcyjnym miejscem spotkań dla lokalnej społeczności. Realizowane w niej  będą zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży. Będzie pełniła także nową dodatkową funkcję. Powstanie w niej „Gminne Centrum Sztuk Wizualnych w Modlęcinie”. W porozumieniu z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu podjęto wspólne działania na rzecz organizacji różnego rodzaju zajęć i aktywności dla mieszkańców wsi Modlęcin i gminy z udziałem studentów ASP. Planowany jest cykl warsztatów artystycznych: rzeźby w kamieniu,  modelownia w glinie, malowania, pracy na kole garncarskim, rysunku wielkoformatowego, ceramiki dla niepełnosprawnych, tworzenia instalacji przestrzennych, zajęć parateatralnych, czy warsztatów łączących taniec z twórczością artystyczną. To nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców Modlęcina. Trwa także postępowanie przetargowe na budowę kanalizacji sanitarnej. Inwestycja ta stanowić będzie doskonałe dopełnienie zmian, jakie czekają Modlęcin.

 

 

Wasze komentarze

sobota, 20.10.2018 09:53
piątek, 19.10.2018 08:22
czwartek, 18.10.2018 13:53
czwartek, 18.10.2018 08:31
1
poniedziałek, 15.10.2018 16:16
1
poniedziałek, 15.10.2018 16:05
1
poniedziałek, 15.10.2018 14:48
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Auto Max
Auto Max
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra