komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Co zrobić z choinką po świętach?

czwartek, 9.1.2020 07:45 , komentarze: 0 , odsłony: 1287
kategorie artykułu:

Święta, święta i po świętach – pora więc na porządki i rozebranie choinki. Jak jej się pozbyć żeby nie zaśmiecała okolicy, tylko zyskała drugie życie? Drzewka świąteczne są odbierane przez oddział ENERIS Surowce we Wrocławiu zgodnie ze specjalnym harmonogramem dla mieszkańców Świdnicy.

Odpowiednie przygotowanie choinki

Naturalne drzewka cięte to odpady biodegradowalne i trzeba je przekazać do profesjonalnego zagospodarowania, ponieważ wtedy ulegną całkowitemu rozkładowi. Warto też pamiętać, że dzięki temu zwiększa się poziom recyklingu i tym samym zmniejsza ilość odpadów deponowanych na składowiskach oraz poziom emisji CO 2 do atmosfery.
Jednak przed wyrzuceniem choinek należy je odpowiednio przygotować - usunąć stojak i wszystkie elementy dekoracyjne, czyli bombki, światełka, łańcuchy. Większe drzewka naturalne, jeśli to możliwe, najlepiej rozdrobnić oraz pociąć pień. Choinki trzeba wystawić przed posesje albo do altanek śmietnikowych w odpowiednio wyznaczonych terminach. Mieszkańcy mają także możliwość dostarczenia choinek do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Harmonogramy odbioru choinek

Wrocławski oddział ENERIS Surowce odbiera choinki zgodnie ze specjalnym harmonogramem: 

Świdnica: 14, 21, 28 stycznia oraz 4, 11, 18, 25 lutego.

Terminy odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości obsługiwanych przez ENERIS Surowce Oddział we Wrocławiu znajdują się na stronie internetowej: https://eneris.pl/nasze- uslugi/dla-mieszkancow/. Dodatkowo w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z sortowaniem odpadów można kontaktować się z infolinią ENERIS Surowce: 801 00 38 38 lub ok@eneris.pl.

ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej oraz nowoczesnej energetyki. Jej głównym celem jest redukcja poziomu zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażuje się i posiada potencjał do budowy i finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidualnych potrzeb gmin i przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska. W 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności Veolia Usługi dla Środowiska, jednej z największych w Polsce firm działających w sektorze gospodarki odpadami oraz większościowym udziałowcem m.in. Altvater Piła. Następnie do Grupy dołączyły firmy: Recupyl – lider recyklingu baterii i akumulatorów oraz MD-PRoeco - zarządca Instalacji Termicznego Odzysku Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy. 

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 15:06
czwartek, 17.9.2020 09:32
czwartek, 17.9.2020 09:28
środa, 16.9.2020 08:46
wtorek, 15.9.2020 10:37
wtorek, 15.9.2020 09:41
wtorek, 15.9.2020 09:32
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Panek car sharing
Panek car sharing
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica