Co dla nowożeńców na prezent? Przegląd propozycji

środa, 20.7.2022 16:26 441

Tu znajdziesz najciekawsze pomysły na prezent dla młodej pary! W  ostatnim czasie do łask wróciło sporo zapomnianych klasyków, które stanowią alternatywę dla bezosobowej koperty z pieniędzmi. Poznaj propozycje pięknych i praktycznych upominków, które zostaną z młodymi na długie lata.

Praktycznie i na pamiątkę

W dawnych latach wesele było okazją do tego, by młodzi zebrali wyprawkę „na wspólne życie”. Dziś sporo par mieszka razem już przed ślubem, lecz może planują zakup jakiegoś większego sprzętu, na który mógłbyś się złożyć z innymi członkami rodziny? Często też zmiana stanu cywilnego wiąże się z przeprowadzką do innego mieszkania: jeżeli wiesz, że młoda para planuje się urządzać –  spytaj o listę potrzebnych rzeczy. Dzięki temu unikniesz zdublowania prezentu lub kupienia czegoś zupełnie niepotrzebnego.

Pamiątka wykonana z czystego srebra

Jeżeli wiara jest ważna dla Ciebie i obdarowanych: poszukaj srebrnych obrazków ślubnych. To wyjątkowe pamiątki, przedstawiające najczęściej Świętą Rodzinę lub Maryję z Dzieciątkiem. Taki prezent będzie dowodem Twojej troski o duchową stronę życia przyszłych małżonków, a za jego pośrednictwem powierzysz ich opiece świętych Patronów.

Do eleganckiego, obrazu ślubnego zazwyczaj dołączona zostaje tabliczka z grawerem. Możesz na niej umieścić swoje zapewnienia o modlitwie i słowa błogosławieństwa. Dla wierzących par będzie to podarunek nie tylko piękny, ale i święty – z pewnością znajdą dla niego wyjątkowe miejsce w swoim domu. Taki prezent znaleźć możesz na stronie https://lanotti.com/obrazki-srebrne-na-slub-c25.html

Wyjątkowa Biblia Rodzinna

Obraz ślubny o tematyce religijnej warto uzupełnić okazałym, rodzinnym wydaniem Pisma Świętego. Taka wersja łączy zazwyczaj Stary i Nowy Testament, często jest bogato ilustrowana. Tym, co odróżnia ją od „zwykłych” wydań, są specjalne rubryki na samym początku, służące do zapisywania ważnych wydarzeń z życia rodziny: daty ślubu i imion małżonków, daty narodzin dzieci i przyjmowanych przez nie sakramentów etc. Czasem umieszcza się w nich też miejsce na zapis corocznych wizyt duszpasterskich. 

Po latach takie Pismo stanie się cennym źródłem wiedzy i pamiątką, dokumentującą duchowe życie i dzieje rodziny. Podobnie jak w przypadku artykułów gospodarstwa domowego – ten zakup warto skonsultować z innymi zaproszonymi gośćmi, żeby nie dublować prezentów. 

Cenne wspomnienia – wspólne chwile

Istotą sakramentu małżeństwa jest potwierdzenie przed Bogiem relacji, która łączy dwoje ludzi. A tym, co najlepiej pozwala jej się rozwijać jest wspólnie spędzony czas. Voucher do spa, karnet do teatru, czy zaproszenie na kolacje we dwoje – to tylko niektóre z pięknych przeżyć, jakie możesz zafundować nowożeńcom!

Zrób mały wywiad wśród ich znajomych i dowiedz się: czego zawsze młodzi chcieli wspólnie spróbować, ale nie mieli okazji lub funduszy? Kto wie, może właśnie te spędzone razem chwile, będą dla nich po latach jednymi z najpiękniejszych wspomnień?

Koperta – gdy nie masz innych pomysłów

Jeżeli nie czujesz się przekonany do żadnego z naszych pomysłów – koperta z pieniędzmi pozwoli Ci wyjść z opresji z twarzą. Jednak warto, aby była do niej dołączona przynajmniej jakaś kartka z dobrymi życzeniami!