komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 24 czerwca 2019

Jana, Danuty

Chronisz swoje dane i pieniądze?

wtorek, 11.6.2019 14:43 , komentarze: 0 , odsłony: 247
kategorie artykułu:

Coraz powszechniejsze jest stosowanie urządzeń przenośnych (smartfon, tablet, laptop) do dokonywania płatności za zakupione w internecie towary i usługi. Czy to jest bezpieczne?

Twoje dane w komputerze sa bezpieczne?

Często słyszymy: "zainstalowałem antywirusa, mam zaporę, szyfruję wrażliwe dane i robię backup plików – to znaczy, że jestem raczej odporny na cyberataki, prawda? A nawet gdyby coś się stało, to szast-prast, przywrócę sobie wszystko z kopii bezpieczeństwa”.

Takie podejście, choć oparte o wiele warstw bezpieczeństwa, dziś może nie być już tak skuteczne jak kiedyś. Aby zapewnić ochronę swoich danych, obecnie należałoby sięgnąć po bardziej zaawansowane rozwiązania.

Przeczytaj więcej: https://niebezpiecznik.pl/post/spoko-mam-backup-o-iluzji-bezpieczenstwa-w-obliczu-ransomware/

Uważnie czytaj sms-y!

To niesamowite, ale wciąż są osoby, które łapią się na najpopularniejszy od ponad roku atak "Na dopłatę 1PLN“. Ale ofiar, które tracą oszczędności CAŁEGO swojego życia, wciąż nie brakuje. Co gorsza, nawet niektórzy techniczni, pracujący w IT ludzie, nie do końca wiedzą na czym ten atak dokładnie polega. 

Mamy więc do Was jedną, gorącą prośbę. Udostępnijcie, prześlijcie, wyszerujcie ten artykuł każdemu, kogo znacie. Zarówno Waszym technicznym, jak i nietechnicznym znajomym. Niech w końcu KAŻDY w Polsce, kto korzysta z internetu, będzie świadomy na czym polega ten przekręt. Przekręt, który wedle naszych szacunków wygenerował więcej strat w Polsce niż znana wszystkim metoda “na wnuczka”.

Przeczytaj więcej: https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-smsy-od-w-sprawie-przesylek/

Nie kupuj tanich telefonów nieznanych producentów!

Na czterech modelach smartfonów znalazł się preinstalowany malware, praktycznie nie do usunięcia jeśli producenci nie dostarczą odpowiednich aktualizacji – ostrzega niemiecka agencja BSI. Również Google odniosła się w ostatnich dniach do problemu instalowania trojanów na etapie produkcji i wyjaśniła jak obecnie do tego dochodzi.

Przeczytaj więcej: https://niebezpiecznik.pl/post/trojany-preinstalowane-na-telefonach-z-androidem-ciagle-aktualny-problem/

Kontrola Urzędu Skarbowego?

Gdy redagowałem ten tekst w mojej urzędowej skrzynce e-mail własnie pojawiła się taka wiadomość: 
"Urzad Skarbowy doreczyl zawiadomienie o zamiarze wszczecia kontroli w dniu 18.06.2016r. Wobec braku mozliwosci nawiazania kontaktu telefonicznego w dniach 3-4.06.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 2.06.2019r. w celu ustalenia terminu wszczecia kontroli. Urzad Skarbowy wyznacza termin wszczecia kontroli na 29.06.2019r. o godz. 9.00...".

A w załaczniku sa jakieś pliki do pobrania.

Jeśli dostaniesz taką wiadomość, to Uważaj to na pewno próba ataku! Pod żadnym pozorem nie klikaj na załacznik i nie otwieraj go!

Pamiętaj, że Urząd Skarbowy nie zawiadamia o terminie kontroli za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Przeczytaj więcej: https://niebezpiecznik.pl/post/kolejna-fala-ataku-na-kontrole-z-urzadu-skarbowego/ 

Informacje pochodzą z portalu https://niebezpiecznik.pl który zajmuje się problemami bezpieczeństwa w sieci.

 

Wasze komentarze

Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele