Chciała zainwestować w akcje koncernu naftowego i zarobić, a straciła pieniądze

czwartek, 4.8.2022 07:06 739 0

Do świdnickich policjantów zgłosiła się 75-latka, który padła ofiarą oszustów. Kobieta przeglądając wirtualne strony zauważyła reklamę dotyczącą inwestycji w akcje koncernu naftowego. Wypełniła formularz podając swój numer telefonu. Po jakimś czasie zadzwonił do niej rzekomy konsultant, za namową którego kobieta zainstalowała program do zdalnego kierowania urządzeniem. 75-latka straciła ponad 7 tysięcy złotych.

 - We wtorek, 2 sierpnia do świdnickich policjantów zgłosiła się 75– letnia mieszkanka Świdnicy, która została oszukana. Jak wynikało z jej relacji na jednej z wirtualnych stron internetu znalazła ogłoszenie o możliwości inwestycji w akcje koncernu naftowego i tym samym szybkiego pomnożenia swoich oszczędności. Wypełniła formularz podając swój numer telefonu. Po jakimś czasie zadzwonił  do niej mężczyzna z informacją, że skontaktuje się z nią konsultant, który wyjaśni całą procedurę oraz opowie jak wygląda obrót akcjami. Na telefon rzekomego konsultanta nie trzeba było długo czekać. Zadzwonił i oświadczył, że będzie opiekunem inwestycji 75-latki. W pierwszej kolejności nakazał zainstalowanie „specjalnej aplikacji do obsługi platformy”. Kobieta zgodziła się i nieświadomie zainstalowała na swoim urządzeniu oprogramowanie umożliwiające zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet, po zainstalowaniu którego oszust uzyskał dostęp do tego co działo się na  jej telefonie. Następnie nakazał jej wpłacić na wskazane konta kwotę blisko tysiąca złotych w celu rejestracji na platformie inwestycyjnej oraz kwotę 3 tysięcy złotych jako opłatę za księgową, co 75-latka zrobiła - mówi Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Poszkodowana po przelaniu wskazanych kwot zaczęła zastanawiać się czy nie została oszukana, postanowiła to zweryfikować i zadzwonić na numery telefonów które wcześniej otrzymała, ale niestety żaden nie był aktywny. Żeby ratować swoje pozostałe oszczędności podjęła je z banku, ale to nie przeszkodziło oszustom w działaniu, bo po zalogowaniu się na swoje konto 75-latka odkryła, ze ktoś zaciągnął w jej imieniu kredyt w kwocie około 3  tys. 500 złotych, z których prawie cała kwota została wypłacona.

Łącznie 75-latka straciła ponad 7 tys. 200 złotych.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)