Chciała zainwestować w akcje koncernu naftowego, a straciła 18 tys. złotych

wtorek, 9.8.2022 12:20 616 0

Do świdnickich policjantów zgłosiła się 56-latka, który padła ofiarą oszustów. Kobieta przeglądając strony mediów społecznościowych zauważyła reklamę dotyczącą inwestycji w akcje koncernu naftowego. Wypełniła formularz podając swoje dane. Po chwili zadzwonił do niej rzekomy konsultant, za namową którego kobieta zainstalowała program do zdalnego kierowania urządzeniem. 56-latka w sumie straciła 18 tysięcy złotych.

- 8 sierpnia do świdnickich policjantów zgłosiła się 56– letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która została oszukana. Jak wynikało z jej relacji na jednej ze stron portali społecznościowych znalazła ogłoszenie o możliwości inwestycji w akcje koncernu naftowego i tym samym szybkiego pomnożenia swoich oszczędności. Wypełniła formularz podając swój numer telefonu, imię i nazwisko. Po chwili od rejestracji zadzwonił do niej mężczyzna z informacjami jak działa platforma i jak można zarobić na akcjach. Następnie mężczyzna przesłał link do „specjalnej aplikacji do obsługi platformy” i nakazał zainstalowanie jej. Kobieta zgodziła się i nieświadomie zainstalowała na swoim urządzeniu oprogramowanie umożliwiające zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet, po zainstalowaniu którego oszust uzyskał dostęp do tego co działo się na  jej telefonie. Następnie nakazał jej wpłacić na wskazane konto kwotę blisko tysiąca złotych w celu rejestracji na platformie inwestycyjnej. Bardzo szybko 56-latka otrzymała informację zwrotną, ze pieniądze dotarły, co utwierdziło ją w przekonaniu autentyczności platformy - mówi Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Po upływie 3 dni od rejestracji do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że będzie jej opiekunem inwestycyjnym. Mężczyzna w rozmowie polecił 56-latce zalogowanie się na swój rachunek i otworzenie rachunku na którym miałaby gromadzić pieniądze z giełdy. Mężczyzna w rozmowie polecił także, by kobieta przekazała numer karty debetowej oraz kredytowej, co uczyniła zgodnie z instrukcjami.

56-latka po ponownym zalogowaniu się na swoje konto odkryła, ze ktoś wyczyścił jej konta bankowe. Łącznie straciła 18 tysięcy złotych.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)