Chciała sprzedać dwa rowery, a straciła 4 tys. złotych

wtorek, 17.5.2022 15:30 1713 1

Chwila nieuwagi oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, może skończyć się utratą oszczędności na rachunku bankowym, bowiem przestępcy nie ustają w próbach wyłudzenia danych do kont bankowych, kart kredytowych, przesyłają też fałszywe linki do stron i okradają konta. Ofiarą takich działań padła 38-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która chciała sprzedać 2 rowery. Zamiast otrzymać wpłatę na swoje konto, straciła 4 tys. złotych. Ponownie zwracamy się z apelem o rozwagę i ostrożność w trakcie internetowych transakcji.

Do świdnickiej komendy zgłosiła  się 38-latka, która została  oszukana w trakcie transakcji internetowej. Kobieta  wystawiła  do sprzedaży na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych dwa rowery za kwotę 500 zł. 

 

- Na odzew zainteresowanego nie trzeba było długo czekać. Na jednym z popularnych komunikatorów( a nie na platformie sprzedażowej)  szybko odezwała się osoba chętna, by zakupić wystawiony sprzęt. Osoba sprawiała wrażenie bardzo zainteresowanej i dlatego by wszystko trwało jak najszybciej  wysłała link, żeby 38-latka mogła odebrać pieniądze za rowery -  informuje Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Link wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca otworzyła go, następnie przekierowana została na stronę banku  i uzupełniła formularz  - wpisując tam login i hasło do bankowości elektronicznej,  niestety spowodowało to, że przestępcy uzyskali dostęp do konta bankowego kobiety oraz zgromadzonych  tam środków. Gdy już po całej transakcji 38-latka zalogowała  się na swoje konto, okazało się, że ktoś dokonał nieautoryzowanej wypłaty z konta  łącznie na kwotę 4 tysięcy złotych.

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

wtorek, 17.05.2022 15:35
Jest dobrze jest super to jest dobre więcej takich akcji