Chciał zainwestować w kryptowaluty, został oszukany

czwartek, 20.1.2022 15:13 680 1

Chciał zainwestować w kryptowaluty, został oszukany

Ofiarą oszustów działających na rynku kryptowalut padł 61-latek z powiatu świdnickiego. Za namową rzekomego konsultanta zainstalował program do zdalnego kierowania urządzeniem. W efekcie 61-latek stracił ponad 5 tysięcy złotych. Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach.

-61-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego powiadomił  policjantów o oszustwie na jego szkodę. Wyjaśnił, że zainteresował się znalezionym na portalu internetowym ogłoszeniem o możliwości szybkiego zysku przy inwestycji walutowej. Kliknął w link i zobaczył arkusz rejestracyjny. Tam wpisał swoje dane łącznie z numerem telefonu. Potem zadzwonił do niego rzekomy konsultant i wskazał stronę, do zalogowania się, utworzenia konta oraz wpłaty 250  dolarów, której dokonał - informuje oficer prasowy KPP Świdnica, mł. asp. Magdalena Ząbek.

Kolejny telefon od konsultanta zachęcił 61-latka do wpłaty kolejnych kwot. Ponadto konsultant  polecił 61-latkowi zainstalowanie na komputerze programu do zdalnej obsługi. Po zainstalowaniu której konsultant uzyskał dostęp do tego co działa się na komputerze 61-latka.  Rzekomy doradca próbował jeszcze nakłonić 61-latka do kolejnych wpłat, ale kiedy ten odmówił i chciał wypłacić swoje pieniądze , okazało się że pomimo potwierdzenia udanej wypłaty, kwota nie została przelana na konto bankowe mężczyzny. A pieniądze zniknęły. 61-latek łącznie poniósł straty na ponad 5 tysięcy złotych.


Świdniccy policjanci apelują o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach. Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć we wszystkie zapewnienia osoby, która proponuje nam  zyski. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli konsultant inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

WSPOMNIENIE O KRZYSZTOFIE W. sobota, 22.01.2022 01:02
https://youtu.be/pFiAtpduwa8