komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 26 września 2020

Wawrzynca, Kosmy

Celowo doprowadził do wybuchu kamienicy. Jest areszt dla sprawcy

poniedziałek, 14.9.2020 10:00 , komentarze: 1 , odsłony: 4205
kategorie artykułu:

Śledczy w oparciu o ekspertyzę biegłego i zebrany materiał dowodowy nie mają już wątpliwości, że wybuch gazu w kamienicy przy ulicy Wyspiańskiego w Świdnicy nie był przypadkiem. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Przypomnijmy:

Do zdarzenia doszło w niedzielę 6 września. W budynku przy ulicy Wyspiańskiego doszło do wybuchu gazu. Ranna została jedna osoba, 28-letni mężczyzna. Trzy rodziny zostały z budynku ewakuowane. Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej a okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura.

Jak się okazuje rozszczelnienie butli na propan-butan było celowym działaniem podejrzanego. Wątpliwości co do tego nie ma powołany przez prokuraturę biegły. 

- Mężczyzna po opuszczeniu szpitala usłyszał zarzuty, w tym m.in. działania przeciwko bezpieczeństwu ludzi i doprowadzenia do zagrożenia utraty życia oraz strat w mieniu wielkich rozmiarów. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności. Wiemy, że butla kupiona 2 dni wcześniej została celowo rozszczelniona poprzez zerwanie folii i odkręcenie zaworu zabezpieczającego. Odłączono także przewód, który doprowadzał gaz do kuchenki. Te wszystkie dowody oraz opinia biegłego pozwoliły nam na postawienie zarzutów 28-letniemu mężczyźnie - mówi szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, Marek Rusin.

Podejrzany do winy się nie przyznał. Prawdopodobnym motywem jego działania była próba samobójcza, dlatego 28-latek zostanie poddany badaniu psychiatrycznemu. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

 

Wasze komentarze

Co za z**b! Do parku blisko. Drzew do wyboru. Chce...
poniedziałek, 14.09.2020 14:18 autor: tomek
dzisiaj, 2 godz temu
wtorek, 22.9.2020 11:38
4
czwartek, 17.9.2020 15:06
czwartek, 10.9.2020 12:23
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Panek car sharing
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica