komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 29 października 2020

Euzebii, Wioletty

Celowo doprowadził do wybuchu kamienicy. Jest areszt dla sprawcy

poniedziałek, 14.9.2020 10:00 , komentarze: 1 , odsłony: 4465
kategorie artykułu:

Śledczy w oparciu o ekspertyzę biegłego i zebrany materiał dowodowy nie mają już wątpliwości, że wybuch gazu w kamienicy przy ulicy Wyspiańskiego w Świdnicy nie był przypadkiem. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Przypomnijmy:

Do zdarzenia doszło w niedzielę 6 września. W budynku przy ulicy Wyspiańskiego doszło do wybuchu gazu. Ranna została jedna osoba, 28-letni mężczyzna. Trzy rodziny zostały z budynku ewakuowane. Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej a okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura.

Jak się okazuje rozszczelnienie butli na propan-butan było celowym działaniem podejrzanego. Wątpliwości co do tego nie ma powołany przez prokuraturę biegły. 

- Mężczyzna po opuszczeniu szpitala usłyszał zarzuty, w tym m.in. działania przeciwko bezpieczeństwu ludzi i doprowadzenia do zagrożenia utraty życia oraz strat w mieniu wielkich rozmiarów. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności. Wiemy, że butla kupiona 2 dni wcześniej została celowo rozszczelniona poprzez zerwanie folii i odkręcenie zaworu zabezpieczającego. Odłączono także przewód, który doprowadzał gaz do kuchenki. Te wszystkie dowody oraz opinia biegłego pozwoliły nam na postawienie zarzutów 28-letniemu mężczyźnie - mówi szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, Marek Rusin.

Podejrzany do winy się nie przyznał. Prawdopodobnym motywem jego działania była próba samobójcza, dlatego 28-latek zostanie poddany badaniu psychiatrycznemu. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

 

Wasze komentarze

Co za z**b! Do parku blisko. Drzew do wyboru. Chce...
poniedziałek, 14.09.2020 14:18 autor: tomek
poniedziałek, 26.10.2020 17:18
53
poniedziałek, 26.10.2020 10:44
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec