komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Borysa, Filomeny

Był poszukiwany, jechał skradzionym samochodem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej

czwartek, 14.11.2019 13:07 , komentarze: 0 , odsłony: 4738
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki, po krótkim pościgu, zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, jechał skradzionym w Wiedniu samochodem a ponadto poszukiwany był do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

11 listopada br. funkcjonariusze ruchu drogowego w trakcie kontroli trzeźwość kierowców jadących ul. Główną w Czarnym  Borze dali sygnał do zatrzymania kierującemu samochodem Audi na austriackich numerach. Pomimo wyraźnych sygnałów dawanych przez policjanta kierujący nie tylko nie zatrzymał się, ale ominął funkcjonariusza i przyspieszając odjechał w kierunku ul. Kamiennogórskiej. Mundurowi włączając sygnały świetlne i dźwiękowe natychmiast ruszyli w pościg. Kierujący Audi wjechał w podwórko próbując ukryć się tam przed policjantami. Tam też został zatrzymany i obezwładniony. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 36-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. 

Funkcjonariusze dokonali również oględzin samochodu który jechał 36-latek. Pojazd nosił wyraźne ślady włamania. Okazało się, że w tym samym dniu  został on skradziony w Wiedniu. W samochodzie zabezpieczono również przedmioty służące do włamań i kradzieży pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Przed przewiezieniem do aresztu śledczego 36-latek usłyszał kolejne zarzuty- włamania i kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec