Być kobietą - Dzień Kobiet na żarowskim UTW

czwartek, 8.3.2018 13:34 1706 0

Dzień Kobiet dla jednych to przestarzałe święto, a dla innych okazja, aby docenić rolę kobiety. Dla jednych to święto kojarzy się tylko z goździkiem i rajstopami. Inni traktują 8 marca, jako dzień, w którym kobietom należą się szczególne względy.

Każdego roku Dzień Kobiet uroczyście świętują panie z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ten jedyny dzień w roku, w Dzień Kobiet wszystkie przyjmowały życzenia. Były słodkie upominki i kwiaty, które na ich ręce składali burmistrz Leszek Michalak, zastępca Grzegorz Osiecki, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny i Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Nie zabrakło również niespodzianek przygotowanych przez panów uczęszczających na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wyjątkowy występ słuchaczkom zadedykowały także dzieci z Bajkowego Przedszkola oraz Żarowska Orkiestra Dęta. - Dlaczego Dzień Kobiet jest 8 marca? Bo kobieta jest ósmym cudem świata - mówiła podczas wczorajszej uroczystości Krystyna Markiewicz prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie. - Niech spełnią się wszystkie marzenia, niech panie będą zawsze uśmiechnięte, szczęśliwe i zdrowe. Wszystkiego dobrego - życzyła.

O tym, że żarowskie seniorki są pomysłowe i kreatywne nikogo nie trzeba przekonywać. Na każdym kroku udowadniają, że trzeci wiek również odmładza. - Jesteście przebojowe i doskonale radzicie sobie w każdej roli. Znajdujecie na wszystko czas. Cieszę się, że mogę świętować razem z Wami i jednocześnie dziękuję, że grono tych najaktywniejszych wciąż się powiększa. Życzę wszystkiego, co najlepsze. W sile kobiety podobno jest siła mężczyzny. I takiej siły na kolejne lata, drogie panie, z całego serca Wam życzę - składał życzenia słuchaczkom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku burmistrz Leszek Michalak.

Panie również nie zapomniały o panach i z okazji zbliżającego się Dnia Mężczyzny przygotowały dla nich niespodzianki oraz upominki.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)