komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

Budowa kanalizacji w Mrowinach na półmetku

czwartek, 9.7.2020 11:21 , komentarze: 1 , odsłony: 645
kategorie artykułu:

Na półmetku prowadzone są prace przy budowie kanalizacji w Mrowinach. W tej chwili wykonawca inwestycji Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych EKO-WOD realizuje roboty przy ul. Myśliwskiej i Sportowej w Mrowinach.

To odcinek, na którym pracownicy napotykają różne uciążliwości, jednak mieszkańcy wsi z cierpliwością znoszą wszelkie niedogodności.

- Aktualnie realizujemy odcinek przy ul. Myśliwskiej i Sportowej. Teren jest trudny, mieszkańcy zostali tymczasowo zaopatrzeni w bypass, który dostarcza wodę. W zależności od kubatury gruntów skalistych, prace na tym odcinku mogą potrwać jeszcze około dwóch miesięcy. W kolejnym etapie roboty będą realizowane przy ulicy Szkolnej. Mieszkańcy są informowani na bieżąco o wszelkich trudnościach, pomaga nam w tym również radny Roman Konieczny, który kontroluje wszelkie etapy tego zadania – mówi Patryk Rogala kierownik budowy z Przedsiębiorstwa Robót Wodnych i Ekologicznych EKO-WOD.

Jest to trzeci etap tego zadania, w którym prace kanalizacyjne zostaną zrealizowane na wszystkich bocznych ulicach Mrowin. Ponadto, niebawem rozpoczną się także prace kanalizacyjne na ulicy Słowiańskiej w Żarowie. Tam również zostanie odtworzona nawierzchnia asfaltowa, która dziś jest w bardzo złym stanie technicznym.

- III i ostatni etap to realizacja budowy kanalizacji we wszystkich bocznych ulicach Mrowin. Przypomnę, że w pierwszym i drugim etapie prace prowadzone były przy ul. Wojska Polskiego. W tym wykopie wykonawca inwestycji usuwa stare rury azbestowo-cementowe i jednocześnie jest zakładana rura wodociągowa i kanalizacyjna. Dziękuję mieszkańcom Mrowin za wyrozumiałość, bo budowa kanalizacji to nie tylko ogromne, ale również uciążliwe przedsięwzięcie – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Całkowity koszt III etapu budowy kanalizacji w Mrowinach to kwota 8.023.880 złotych. Łączna wartość zadania, w ramach którego wykonane zostały prace kanalizacyjne w Łażanach, przy pierwszym i drugim etapie kanalizacji w Mrowinach, Kalnie oraz Żarowie na osiedlu domków jednorodzinnych wynosi 29.316.533 złotych. Przyznane dofinansowanie, które gmina otrzymała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to 11.940.907,76 złotych.

 

Wasze komentarze

Ja się pytam. Gdzie kaski??
czwartek, 09.07.2020 18:10 autor: W.
wtorek, 4.8.2020 09:46
poniedziałek, 3.8.2020 13:53
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D