Brakowało pięciu dni, żeby mogła legalnie prowadzić samochód. 27-latka wsiadła za kółko mimo sądowego zakazu

wtorek, 21.5.2024 10:00 979 0

Policjanci z Posterunku w Dobromierzu zatrzymali kierującą, która w ogóle nie powinien wsiadać za kółko. Funkcjonariusze po raz kolejny mówią stanowcze "nie" wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i przypominają, że czyn jest przestępstwem drogowym i w szczególnych przypadkach może wiązać się z karą pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Dobromierza zatrzymali do kontroli kierującą citroenem berlingo w sobotę, 18 maja około godziny 16.00. Siedząca za kierownicą auta kobieta na widok policjantów stała się bardzo nerwowa i pobudzona. Mundurowi domyślali się, czym spowodowane jest jej zachowanie. Podczas sprawdzenia dotychczasowych drogowych "osiągnięć" kierującej w policyjnych bazach danych, okazało się, że 27-latka ma orzeczony przez Sąd Rejonowy w Świdnicy aktualnie obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, jak się okazało do 23 maja 2024 roku. Kobieta nie pojechała dalej. Teraz o jej losie zadecyduje sąd, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

- Przypominamy. W przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Oczywiście kierujących czekają także wysokie grzywny - przypomina asp. Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP w Świdnicy/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)