Błąkający się pies i wysyp mandatów na dworcu. Zobacz, gdzie interweniowała Straż Miejska w minionym tygodniu

piątek, 9.2.2024 14:12 1268 6

W okresie od 2 do 8 lutego świdnicka Straż Miejska zrealizowała 128 interwencji. Najciekawsze opisano w cotygodniowym podsumowaniu.

2 lutego o godz. 7.34 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące psa przywiązanego do ogrodzenia przy ulicy Podmiejskiej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Ustalono, że pies biegał w tym rejonie i ktoś go przywiązał do ogrodzenia. Nie ustalono właściciela zwierzęcia. Na miejsce wezwano pracowników schroniska, którzy go zabrali. W toku dalszych czynności uzyskano informację, że właściciel czworonoga skontaktował się ze schroniskiem i odebrał psa twierdząc, że uciekł on na spacerze. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Pamiętajmy – właściciel, opiekun zwierzęcia odpowiada za jego zachowanie.

Tego samego dnia o godz. 19.05 dyżurny odebrał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące palenia papierosów na terenie dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Skierowany na miejsce patrol ukarał miłośnika wyrobów tytoniowych mandatem karnym. Strażnicy miejscy przypominają: na przystankach komunikacji publicznej obowiązuje zakaz palenia papierosów w tym również papierosów elektronicznych. Przy budynku dworca autobusowego znajduje się miejsce wyznaczone, gdzie palenie jest dozwolone.

4 lutego o godz.14.14 do dyżurnego SM trafiło zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego o osobach palących papierosy na pierwszym peronie dworca PKP Świdnica Miasto. Na miejscu strażnicy ukarali mandatami karnymi dwoje pasażerów.

6 lutego o godz. 9.25 do dyżurnego świdnickiej Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego wódkę prosto z butelki na poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

Nieco ponad godzinę później dyżurny Straży Miejskiej przyjął kolejne zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn śpiących na ławkach poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Osoby te zanieczyściły miejsce, w którym spały. Jeden z mężczyzn został ukarany mandatem karnym, w stosunku do drugiego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

7 lutego o godz. 14.05 dyżurny przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kobiety palącej papierosa na terenie dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Podobnie jak w poprzednich przypadkach interwencję zakończono wypisaniem mandatu na kwotę 100 zł.

Straż Miejska w Świdnicy

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

victor piątek, 09.02.2024 17:31
nie widziałem aby straż miejska walczyła z plagą Świdnicy,czyli jazda...
sobota, 10.02.2024 22:06
Victor wie lepiej, jak zawsze
sobota, 10.02.2024 15:48
A dla tego to najważniejsza jest jazda na rowerach po...
Maciek sobota, 10.02.2024 17:17
chyba jesteś z koalicji 13 grudnia,bo olewasz przepisy
victor sobota, 10.02.2024 17:08
jak byś był potrącony na chodniku przez rowerzystę i jeszcze...
niedziela, 11.02.2024 07:20
Napisz jeszcze o tej gawiedzi, która z kundlami na smyczach...